şükela:  tümü | bugün
 • kimi zaman çalışmayan mirrorlar için de kullanılır.
 • zaman zaman urkutucu olsa da super senaryo, oyun sitelerindeki dusuk ratinglere aldanmayin.
 • cek cumhuriyeti yapimi kaliteli adventure oyunu. son bir kac bolumu gercekten urkutucudur. ugrastiginiz bilmeceler bir adventure oyunu icin tatmin edici olmakla birlikte bazilari sizi cileden cikarabilir. oyunu bitirince buldugumuz ciddi senaryo bosluklari da olmasaydi cok daha iyi olurdu. dagitimi ve tanitimi iyi yapilmadigi icin pek bilinmemekte ve oynanmamaktadir. adventure sevenlere kesinlikle tavsiye edilir.
 • uzun zamandir ozlenilen tarz ve senaryoya sahip adventure.
 • acayip surukleyici bir senaryosu var bu oynun. basladimi birakamiyor insan. bole gece vakti isigi kapali bir odada oynandimi da daha bir tatindan yenmez oluyor.
 • görüntü kalitesi mükemmel olmayan ama konusu itibariyle çok güzel olan sürükleyici bir oyundur.. öyleki 2 defa bitirdim kendisini..
 • oynarken korktuğum, süper oyun.
 • finali ile şok eden, hüzünlendiren, senaryo ve atmosferi ile sizi kendine bağlayan adventure.

  üstelik devamının da yapım aşamasında olduğu duyuruldu.
 • 7-8 yıllık olmasına rağmen kendini bugün de oynatabilecek güzel bir adventure oyunu. bulmacaları pixel hunting yapmanız gereken yerler dışında gayet kaliteli. grafikleri kesinlikle eski gözükmez (en azından ben külüstür bilgisayarımda öyle grafikler görünce mutlu oluyorum, üçüncü boyut aramıyorum). senaryo da oyunun berbat sonunu görene kadar iyi gibi geliyor insana.

  (spoiler içerebilir) evet senaryo dedik. ah bu senaryo. ulan bu kadar uğraşıyosunuz madem, ortaya güzel bi şey çıkarmışsınız, sonunu da ayarlayın şunun be. oyunda merakla bulmacaları çözerek ilerliyorsun, esrarengiz olaylar oluyor, iyice meraklanıyorsun, sonunda şaşırtıcı bir yere geliyorsun ama o sonu abuk subuk doğaüstü olaylarla bağlıyorlar. "bu adam neden böyle kötü bir şey yapmış" diye soruyorsun, aldığın cevap "e ailenin üstünde lanet var abi" oluyor. o "neden" sorusunun yarattığı boşluk işin kolayına kaçılarak gerçek dışı öğelerle dolduruluyor. ama dolmuyor işte. böyle yaparak senaryo bok ediliyor. bana gerçek hayatta mümkün olan bi şey sunup sarsamayan senaryo başarısızdır, bu kadar basit.

  ayrıca bu son, senaryo içinde başka dolmayan boşluklar yaratıyor. o boşluklar üstüne bi oyun daha yapılır yani, o kadar.

  ama tabi bugün bi adventure oynayacam deseniz çok bi seçeneğiniz yok. kült oyunları oynamışsanız ve bi adventure açlığı varsa, kült olmayı kötü sonu yüzünden kaçırmış the black mirror iyi gider. sonunu görünce sinirleriniz bozulacak ama oynarken iyi vakit geçireceksiniz.