şükela:  tümü | bugün
 • akademi odulune aday gosterilen; kirby dick ve amy ziering'nin yapimciligini ustlendigi, tıp alanında kullanılan ileri teknolojik cihazların ongorulemeyen sonuclarinin anlatildigi guzel bir 2018 yapimi netflix belgeseli.

  fragman
 • insanın tüylerini diken diken eden, sağlığına kavuşmaya çalışırken iyice sağlığından olan insanların yaşadıklarını çok güzel anlatan bir belgesel. özellikle sağlık sisteminin (de) rant üzerinden döndüğü ülkemizde, kelle koltuk altında hastanelerde derdimize çare ararken hepimizin başına gelebilecek durumlardan bir kaçı. belki bilmediğimiz/duymadığımız daha niceleri var..

  amerika gibi başınıza gelebilecek en ufak bir zarara karşılık ciddi tazminatlar alabildiğiniz bir ülkede bile insanlar bu kadar madur olmuşlarsa, bizim vay halimize..

  --- spoiler ---

  safety precautions:

  - üzerinizde veya vücut içinizde kullanılacak her cihazı araştırın.
  - yeni olması iyi olması anlamına gelmez
  - riskli veya pahalı işlemler için mutlaka ikinci bir görüş alın
  - doktorunuza daha önce kaç işlem yaptığını sorun
  - hastanedeyken sizi destekleyen/müdafaa eden bir arkadaşınız veya aile üyeniz olsun.
  - (amerika için) doktorunuzun bir tıbbi cihaz firması tarafından ödeme alıp almadığına openpaymentsdata.cms.gov adresinden bakabilirsiniz

  --- spoiler ---

  sağlık önemli..
  sağlığınızın değerini daha çok bildiğiniz bir haftasonu dilerim..
 • izlenmesinde fayda var. protez ameliyati sonrasi iki yakini da zihinsel sikintilar yasayan birisi olarak epey fikir sahibi oldum.
 • --- spoiler ---
  algıda seçicilik:

  belgeseldeki bahse konu spirallerle ilgili şöyle bir haber çıkmış.
  bilmediğimiz kim bilir neler oluyor...

  --- spoiler ---