şükela:  tümü | bugün
  • türkçesi kurucunun kızı olan kitap.

konusu;

dehşet verici bir nükleer savaş sonrası amerika birleşik devletleri büyük ölçüde yok edilmiş, sadece küçük bir grup hayatta kalmıştı. geriye kalanları kimin yöneteceği konusunda lattimer'lar ve westfall'lar arasında çıkan savaşı westfall ailesi kaybetmişti. ve beş yıl sonra barış ve kontrol, her yıl yapılan bir törenle, kaybeden tarafın kızları ile kazanan tarafın erkeklerinin evlendirilmesiyle sağlanmaktaydı.

bu yıl benim sıram gelmişti. benim adım ıvy westfall ve görevim basitti: başkan'ın oğlunu, müstakbel kocamı öldürmek ve westfall ailesinin gücünü geri kazanmasını sağlamak. ama görünen o ki, bishop lattimer ya çok yetenekli bir oyuncu ya da ailemin iddia ettiği gibi kalpsiz, zalim bir çocuk değil. hatta beni bu dünyada gerçekten anlayan tek kişi bile olabilir. ama kaderimden kaçmama imkân yok. ben westfall mirasını geri alacak kişiyim. bishop ölmeli. ve onu öldüren ben olmalıyım…

17-18 tl civarında internet sitelerinde arzı endam etmekte. bugün konusunu gördüm ve bir deneyeyim diye alıyorum. umarım güzeldir.

edit: bugün itibari ile bitirdiğim kitap.

kitabın sonu iyi bitti. 2. kitabı bekliyoruz.
  • bugün itibariyle okuyup bitirdiğim zaman kaybı olduğunu düşündüğüm kitap. aslında garip bir şekilde kitabın sonuna kadar oldukça başarılı olduğunu ve kitabı arkadaşlarıma önermeyi düşünüyordum. ama o nasıl leş bir sondur arkadaş. ıvy ne kadar zeka yoksunu olduğunu gözler önüne sermiştir. kendimi yeşilçam filmlerinde karakterlerin birbirlerine arkaları dönük bir biçimde şu konuşmayı yaparlarken onları izliyormuşum gibi hissettirdi:

k: hayır sizi aslında hiç sevmedim. tek amacım sizi paranız için kullanmaktı ( kadın bunları söylediği sırada arkası dönük bi şekilde ağlıyordur)
    a: nayır yalan söylüyorsun inanmam!

kısacası; hiç okumayın, değmez.
  • beni lise yıllarıma döndürmüş kitap. yıllar sonra bir roman karakterine karşı hayranlık besledim; "bishop" diye gözlerimden kalpler çıkacak az kaldı. en son twilight serisinde böyle olmuştum.
    içerik ve kurgu olarak çok zengin olmasa da kafa dağıtmak için okunabilir bir roman.
  • konusu güzel , karakterler çok güzel betimlenmiş hikaye çok sürükleyici . amy engel'in ilk romanı olmasına rağmen kendisi yıllardır roman yazarıymış gibi kaleminin mürekkeplerini dökmüş. fakat gel gelelim ki bi eleştiriye :

ablacım çok uzun betimlemelerin. çok aşırı uzun hemde. evet kitabın bağımlı yapıyor kendine bırakamıyorsun ama bu kadar uzatmasan betimlemeyi ne güzel olacak . 250 sayfada aktarılan bi hikaye çok rahat 190-200 sayfa arasına sığabilirdi.

eğer sayfa sayım çok olsun diyorsan bunun için biraz daha bekleyebilir sayfa sayılarını gereksiz betimlemer yerine olaylarla arttırabilirsin. serinin devamı olan 2.kitap da (bkz: devrimin kızı) aynı dertten müzdaribiz.

yapma etme eyleme.

fakat çok başarılı bi yazar kendisi. heyecanla bekliyoruz devam kitaplarını. yeni hikayeleri.
  • distopya içerisnde aşk sevenler okuyun, güzel, akıcı

serinin 2. si: devrimin kızı, o da güzel okuyun
  • distopya okumak niyetiyle başlayanlar için hayal kırıklığı olacak kitaptır. dili akıcı ve kolay okunuyor ama o kadar detaysız ki sıradan bir ilk gençlik aşk hikayesine distopik fon yapmaktan öteye geçemiyor.
  • distopya mı? hahay!

son zamanlarda okuduğum en kötü romanlardan birisidir bu roman. tanıtımında anlatılan içerik ve kitap kapağında yer alan eleştiriler tamamen yersiz ve gerçek dışı. distopya görmesek yutturacaksınız yani.

fakat kitabın kapağı muhteşem. daha doğrusu kaplaması harika. kur'an kapakları gibi. kalın karton. ve kitabı 17 liraya aldım. demek ki böyle kapaklarla da kitaplar bu fiyata satılabiliyormuş. neden hepsini böyle yapmıyorsunuz? eskimez kitap ne güzel. bence bu tip kapaklar zorunlu hâle getirilmeli.

her neyse. kitap kötü.