şükela:  tümü | bugün
 • cizgiromaninin cizilmesi gereken 99 tarihli film. iyilerin dostu olma derdinde olmayan ama kotulerin dusmani olan iki kardesin hikayesi.
 • ayni zamanda troy duffy'nin grubunun adi . dolayisiyla adam filmine de yapmi$ soundtrack'i .

  (bkz: holy fool)(bkz: two ravens)
 • troy duffy nin yazıp yonettigi ve basrolunde willem dafoe , young indiana jones dizisinden de tanıdıgımız sean patrick flanery ve blade 2 de kotu karakteri oynayacak olan norman reedus un oynadıgı super bir absurd macera filmidir. film batman gibi bitmekle beraber snatch ve lock stock and two smoking barrels tadındadır. film 1999 yılı yapımı olup ulkemizde de kısa bir sure oynamıstır. turkceye sehrin azizleri diye cevrilmistir.
 • tek kelimeyle mukemmel bir film.
 • senaryosu 1997 de bir barmen* tarafından yazılan, 1997 de miramax studios tarafından $450000+troy duffynin çalıştığı bar+ soundtrackin troy duffynin grubu olan the brood tarafından yapılması+yol masrafları+prim karşılığı alınan fakat daha sonra anlaşmanın bozulduğu film. troy duffynin başka bir film firması ile anlaşarak kendisinin yönettiği filmin çekimleri ise 10 ağustos ve 26 eylül 1998 tarihinde gerçekleşmiştir.
 • "it is your corrupt we claim" diip kötülerin peşinden giden, kötülük yaparsanız bir gün arkanızda biz üçümüzü bulursunuz diyen azizler.
 • connor ve murphy macmanus kardeşlerdir bu azizler. birinin elinde veritas, diğerinde aequitas dövmesi vardır. veritas: hakikat
  aequitas: adalet
 • boondock saints - courtroom speech and the final prayer.

  conner: now you will receive us!
  murphy: we do not ask for your poor or your hungry!
  c: we do not want your tired and sick!
  m: it is your corrupt we claim.
  c: it is your evil that will be sought by us!
  m: with every breath, we shall hunt them down.
  c: each day we will spill their blood till it rains down from the skies!
  m: do not kill, do not rape, do not steal. these are principles which every man of every faith can embrace!
  c: these are not polite suggestions! these are the cores of behavior. and those of you who ignore them will pay the dearest cost!
  m: there are varying degrees of evil. we urge you lesser forms of filth not to push the bounds and cross over into true corruption, into our domain.
  c: for if you do. one day you will look behind you and you will see we three. and on that day, you will reap it!
  m: and we will send you to whatever god you wish.

  ve aile prayerı;
  - and shepherds we shall be, for thee, my lord, for thee. power hath descendth forth from thy hand that our feet may swiftly carry out thy command. so we shall fall river forth to thee. and teeming with souls shall it ever be.. in nomine patri, et felie, et spiritus scanti. (baba, oğul, kutsal ruh heralde)

  ve kurşun sesleri..
 • vakti zamaninda sonbaharda gosterime girmis olan ve yeterli tanitimi yapilmadigi icin cok kisa sure oynayan 2003 te ikinci gelecek olan william dafoe norman reedus ve eskilerden powder isimli filmden hatirlayacaginiz seanpatrick flanery nin oynadigi akillara durgunluk veren ve gerek havalandirma sahnesi gerek william dafoe'nin kilik degistirme sahnesi olsun bir kere izledikten sonra kesin ar$ive alinmasi gereken ve tekrar tekrar izlenmesi gereken ve resmi sitesindeki muzigin harika oldugu film
 • devam filminin adinin "the boondock saints 2: the second coming" oldugunu ogrendigim film.

hesabın var mı? giriş yap