şükela:  tümü | bugün
 • jenerige dikkat etmedigimden yarisina kadar "sean patrick flanery 'nin yerine baskasini koymuslar ama pek olmamis" diyerek izledigim, sonra imdb sayesinde bu sis suratli, kisik gozlu adamin kendisi oldugunu ogrendigim film.
 • connor rolünde sean patrick flanerynin oynadığına hala inanmadığım film. bu adam o adam olamaz.
 • çok başarılı olmuş film. ilk filmi beğenen herkesi tatmin eder hatta doruklara çıkarır. filmle ilgili birkaç şey söylemek istiyorum;

  --- spoiler ---

  rocco'nun görevini alan romeo'yu ne kadar yerini tutmasa da beğendim. deli bir karakter olmuş ağlamasıyla falan. zaten silahlarına diyecek bişey yok, süperdi*.

  eunice karakterine gıcık olmamak elde değildi ve sadece iyi tarafta diye sevemem kendisini kusura bakmasın. saçma bi üstünlük olmuş sanki yada bana öyle geldi.

  babanın(ismi poppa'ydı heralde) rulet sahnesinde durmadan olaya dalmaya çalışan conner'a ''son, daddy's working.'' dediği sahnede karizmanın kralını yaptığını düşünüyorum*. birde babanın neden öldürdüğünü açıklamaları güzel olmuş.

  macmanus kardeşlere gelince; yine eğlenceli, yine acımasızlardı.

  ayrıca murphy ve conner için üzücü, izleyici için sevindirici bir final olmuş. üçüncü filmin gelicek olması fazlasıyla mutlu etti ama babalarının ölmesi gerçekten üzücüydü.

  bunu da söylemezsem çatlarım; yeni bir domates yeme şekli kazandırdı bana bu film.

  ve son olarak macmanus kardeşlerin yeni silahları manyak ötesiydi*.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  üçüncüsünün çekileceğini filmin sonunda willem dafoe abimizden öğrenmiş bulunmaktayız.

  --- spoiler ---
 • açıkçası son çatışmaya kadar verdiği tatminkarlık ilk filmin yanında yok gibiydi.zira ikinci filmde bazı şeyler değişmişti.

  --- spoiler ---

  oldukça cool olan aziz kardeşler bu filmde bi şımarıklaşmış, laubalileşmiş şekilde karşıma çıkmıştı ve o eski ağırlıklarının olmaması rahatsız ediciydi. yine bu filmde ilk filme nazaran küfürlü konuşmalar coşmuş hatta film diyalogları sadece sikiş sokuş muhabbetine dönmüş ve daha önemlisi aziz kardeşlerin temizlik yaptığı sahnelerin fbi ajanı tarafından anlatılması esnasındaki o ayin, ritüel havası tamamen yok edilip samimiyetsiz bir anlatıma dönmüş. ki beni asıl üzen zaten bu sahnelerde ki duygu eksikliğiydi ki ilk filmde müziğinde etkisiyle bunu damarlara kadar hissediyor belki de bu filmden bu sayede çok zevk alıyorduk.

  lakin yine de son sahnede toparlamış ve en güzel yanı ise filmin ucu bir devam filmi için açık bırakılmış.

  --- spoiler ---
 • aksiyonu güzel, çok güzel bir film daha. fekat, kültleşmiş birinci filmlerden sonra çekilen devam filmlerinin başına gelen bunun da başına gelmiş. benim çok hoşuma gitti. önceki boondock saints'in anıları ile bunun anılarını ayrı ayrı saklayacağım. isterse tekrar çektik desinler, ben bir öncekiyle bunu kıyaslamayacağım. kıyaslamak allah'a mahsustur. benim söylüyceklerim bu kadar.

  --- spoiler ---

  willem dafoe'nun -oynadığını ama isminin yazmadığını öğrendiğim imdb sayesinde- ortaya ne zaman çıkacağını merak ediyordum, sonra dedim çıkmayacak sanırım.. tam böyle ümidimi kesmişken çötanak diye çıkması.. hayır willem, hayıır... bu gün izlediğim 3. filmin, kafayı yedirtemeyeceksin bana..

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  bunun dışında, 3. film gelirse çok müthüş şeyler olacak..

  --- spoiler ---

  zamanımın ötesinden peşin fiyatına 6 ay vadeli edit: uğraşmayın benle güzel kardeşim..
 • rövanşı üçüncü filme bırakan, yarıda kalan efsane. kardeşlerden birinin "st.botox" olması üzdü beni. o ne tip!

  --- spoiler ---
  iki kardeşin hapishane revirinin camından bakıp avludakilere parmak sallamasını gördüm de aklıma arızalı idolüm rorshach geldi. onun mapus damındaki kader kurbanlarına dediği "none of you understand. i'm not locked up in here with you. you're locked up in here with me." lafını unutabilmek ne mümkün!
  --- spoiler ---
 • kimse bahsetmemiş lakin soundtracki tek kelimeyle mükemmeldir. özellikle noah'ın, nam-ı diğer il duce'nin gençliğinden karalerin gösterildiği sahnelerde arka planda çalan müzik yüksek dozda alındığında hoş olmayan triplere sokabilir adamı.
 • anlam veremediğim bir şekilde, iki kardeş bu filmde böyle bir yavşak, bir liseli ergen, efendime söyleyeyim cıvık bir davranış şekli içerisindeler. absürd komedi filmlerinden fırlama diyaloglar ve enstantaneler var.

  ilki kadar sağlam olmasa da bu da güzeldi. belli ki üçüncüsü de güzel olacak.
 • ilk filmin fanı olan kişilerin sabırsızlıkla beklediği bir filmdi ve görünüşe göre birçok kişiyi tatmin etmiş durumda (ortalama üstü). ancak konu olarak biraz basit kaçmış gibi. filmi güzel yapan etkilerden bir tanesi de sürprizler ve flashbacklar. üçüncü filmi de bekliyoruz efendim ancak yine 10 sene sonra çekilirse elemanlarımız çok yaşlanmış olur o yüzden troy duffy bey'in bu kadar beklememesi herkesin temennisi