• cekilmeyecegi konusunda neredeyse kesin haberler olan proje. troy duffy denen guzel insan!* iki eliyle bir siki dogrultsa sasardim zaten. 3 senedir "cekilsede izlesek" diye merakla bu filmi bekleyen boondock saints hayranlarina yazik ulan.
  • sonunda post-production aşamasına geçen film.aradan geçen 10 yılın sonunda kardeşler geri dönüyor.daha 10 dakika öncesine kadar devamı çekildiğinden bile haberdar değildim ama şimdiden sabrsızlanmaya başladım.willem dafoe abimiz haricinde kadro korunmuş.özelliklede kardeşlerin ve il duce nin aynı aktörler tarafından canlandırılması iyi olmuş. kadroya kanun adamı olarakda dexterın gıcık ritası julie benz fbi ajanı olarak eklenmiş.hatta ilk filmde ölen rocco bile var listede. umarım ilkindeki havayı yeniden yakalarlar.
    (bkz: aşkla bekliyorum)
  • the boondock saints in on senelik bir aradan sonra çekilen devam filmi.film muhtemelen kasım ayında vizyona girecek.oyuncu kadrosunun hemen hemen aynı kalması,filmin orjinalliğine dokunulmadığı izlenimi veriyor.muhtemelen gişede rekorlar kıramayacak,fakat kemikleşmiş izleyicileride tatmin edecektir.

ufak bir hatırlatma,

http://www.youtube.com/watch?v=ch5fcjsixik
  • http://movies.ign.com/…boonsaints2_trlr_090209.html adresinden yayınlanmış fragmanı "high definition" olarak izlenebilen, meraklara salan filmdir.
  • fragmanın sonlarına doğru david della rocco çok kısa bir süreliğine de olsa görünüyor. ayrıca, adı imdb listesinde de geçiyor ama belli ki ilk filmdeki rölünü bu filmde clifton collins jr üstlenecek. yani, kardeşlerin yanında bu sefer rocco yerine benzer tarzda romeo olacak. julie benz'in ise willem dafoe'nun muadili olarak karşımıza çıkacağını söylemek çok yanlış olmaz herhalde. özellikle muadili diyorum -çakması demeye dilim varmıyor, öyle olmaz umarım- çünkü suç mahalinde incelemesini yaparken tıpkı onun gibi kendini etraftan soyutluyor. yine tarzı olan bir bir fbi ajanı söz konusu yani. ama bırakın olay yerini incelemeden önce transa geçmesini, suçluları ağzıyla kuş tutup yakalasa gay fbi ajanı paul smecker rolündeki dafoe'nun ilk filmdeki havasına yaklaşabilmesi pek mümkün değil. yine de, önemsiz önyargıları bir kenara bırakıp bunca yıl süren hasretin bir an önce bitmesini sabırla beklemekten başka yapacak bir şey yok.
  • fragmandan anlasildigi kadariyla silahlar buyumus, sean patrick flannery de sanki biraz yaslanmis gibi, ama umarim hayal kirikligi yaratmaz. onca sene bekledik gelsin diye, ilkini onlarca defa izledik.

"and shepherds we shall be, for thee, my lord, for thee. power hath descendth forth from thy hand that our feet may swiftly carry out thy command. so we shall fall river forth to thee. and teeming with souls shall it ever be.. in nomine patri, et felie, et spiritus scanti."
  • ilk filme bolca selam çakan, en az onun kadar hareketli ve esprili devam filmi. ayrıca eski, 10 yıl önceki kadroyu silah satıcısına kadar tekrar bir araya getirmek büyük iş. filmin girişi yani ilk yarım saatlik bölümü hep ilk filme göndermeyle dolu. ilk filmde willem dafoe'nun gay karaterine karşı bu kez tam tersi erkeksi, güney aksanıyla konuşan (ki julie benz bunu mükemmel yapıyor) bayan bir dedektif var. macmanus kardeşlere ise ilk filmdeki kankaları rocco'nun yerine bu kez meksikalı bir kaçık eşlik ediyor. yani yönetmen troy duffy ilk filmde ne kadar göze çarpan eğlenceli detay varsa ikinci filmede eklemiş. tam ilk film göndermeleri ve hatırlatmaları sıkmaya başlarken neyseki ana konuya ve aksiyona dönüyoruz. konuyla ilgili detaylara girmeyeceğim ama kısaca il duceun geçmişine dayalı diyebilirim fazla spoiler vermeden, aksiyon olarak yeterince tatmin edici olmuş 3. film de 3-4 yıla çıkar herhalde.

--- spoiler ---

willem dafoesuz olmazdı zaten.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap