şükela:  tümü | bugün
 • nusret'in ortaklarındna mithat erdem'in nispetiye caddesi üzerindeki boşnak lokantası.

  biz öğlen yemeği kapsamında ve alkolsüz olarak denedik. önden boşnak kaymağı ve ayvar (kızarmış ufak biberler, sarımsak, salçalı bişey) ve pide getiriyorlar. bu kısım gayet lezzetli.

  sonrasında tadımlık boşnak çorbası, güveçte sebze, güveçte sarma, boşnak mantısı ve istediğiniz et/köfte çeşidi sırayla geliyor. boşnak mantısı biraz gereksiz, aslı börek'te de aynısı yenebilir. ama diğerleri gayet lezzetliydi. yemekler genel olarka biraz tuzlu. boşnak mutfağı tuzluysa demek. köftesi iskeçe köftecilerinin köftesine benziyor.

  frambuazlı ve karamelli iki çeşit trileçesi var. frambuazlı olan üstünün hafif ekşiliği ile tam kıvamında, dibinde az sütle geldi ve çok çok güzeldi. yediklerim arasında en beğendiğim bu oldu.

  fiyat da makul. iki kişi 100 tl civarı tutuyor tüm bu tadımlıklar ve tatlı.

  bi de mithat erdem arka tarafta bir masada çevresiyle oturuyordu. yani dükkanın başında duruyordu. yetkili bi abi olduğunu anladıysam da tabii ki orda sahibi olduğunu anlamadım. sonradan bu restoran kiminmiş diye bakarken fotoğrafta görüp tanıdım.
 • ıspanaklı börekleri enfes. peyniri daha az tuzlu olsa peynirli böreğe de aynı payeyi verebilirim rahatça.

  not: boşnağım.
 • olmuş mekan,hacımakule enfes bayram sabahlarını hatırlattı.
 • hak ettiği ilgiyi görememiş çok başarılı mekan.

  mostar köftesi ve şu kaymak-peynir dolgulu biber turşuları tek kelimeyle harika!
 • izmir'den her geldiğimde karaköy şubesine koştura koştura gittiğim güzel mekan. gördüğüm kadarıyla etleri nusr-et'den gelmektedir efendim.

  !!!mit burger rocks!!!
 • 1 sene önce falan burasının resmen müdavimiydim, etiler şubesinin. artık başka şey yiyemez olunmuştu. ki kapanmış artık. bu kadar güzel bu kadar harika yemekler yapıp gerçekten boşnak mutfağını yansıtan başka bir yer olamaz. allahım o nasıl bir lezzettir nasıl... gerçekten inanılmazdı. sahibi nusret’in ortağı mithat erdem; kendisini pek sevmezdim. iki adım ötesindeki o meşhur nusr-et tıkış tıkışken ve önünde zengin araplar sıra olurken; burada gerçekten yemekten anlayan tipler olurdu. ayrı bir kitlesi vardı. karaköydeki şube kadar iş yapamadı etilerde. karaköydekine gidip ben seni sevdim sen bene neden böyle yaptın diyeceğim.
 • zorlu'da açılmış, sevenlerine duyurulur. bir zamanlar işim gereği hep bu civarda idim ve zorlu'ya her gün uğrardım, artık yalnızca etkinlik & konser için geldiğimden gözümden kaçmış dolayısıyla ne zaman açıldı bilemiyorum ama iyi olmuş. şiddetle tavsiye edilir.