şükela:  tümü | bugün
 • robert ludlum'in bourne serisi kitaplarindan biri, ayrica muhtemelen matt damon'in tekrar basrolunu oynayacagi bourne serisinin 3. filminin adi.
  (bkz: the bourne identity)
  (bkz: the bourne supremacy)
 • turkce cevirisini "truva saldirisi"* gibi bir sekilde gormek istemedigimiz, muhtemel uyarlama serisinin son halkasi.
 • 2007 agustosta gösterime girmesi beklenen film. cekimleri ingiltere, fas gibi ceşitli yerlerde halen sürmektedir.
 • yine paul greengrass'in yonetmenligini ustlendigi cekimleri an itibari ile new york city, chelsea'de suren film. iki gun icinde hurdaya cevirdikleri arabalari kimsenin sayabildigini zannetmiyorum. film dublorluk mesleginin sehirdeki sayginligini on kat arttirmistir.
 • ilk fragmanini izlemi$ bulundugum 3 agustos 2007'de amerika'da gosterime girecek bourne serisinin son filmi. fragmandan edindigim izlenime gore en az ilk iki film kadar aksiyon dolu bir film olacak. ilk iki filmi cok begenmi$ biri olarak bu filmde de kendimden gececegimi tahmin ediyorum.
 • ilk iki filmde olduğu gibi senayosu yine usta kalem tony gilroy'a ait olan film.
 • resmi web sitesi:
  http://www.thebourneultimatum.com/

  imdb sayfası:
  http://www.imdb.com/title/tt0440963/

  gerçekten merakla ve heyecanla bekliyorum.amerika gösterim tarihi 3 ağustos, imdb ye göre türkiye gösterim tarihi 7 eylül gözüküyor. dünya ile aynı anda bizde gösterime girse de 1 ay beklemesek.
 • iddia ediyorum, iddia'ya da girerim yılın en iyi aksiyon filmi olacak.

  http://www.youtube.com/watch?v=dy7cnuy2ewk linkinden son fragmanını izleyebilirsiniz. ben izledikten sonra yazıyorum.

  jason bourne 3lemesinin iki filmi de "solid aksiyon" sinemasının yüz akı olmuştur. aslında başarının kökü, casusluk romanlarının büyük üstadı robert ludlum'un "bourne üçlemesini" yaratırken gösterdiği ustalıkta yatıyor. çok sağlam bir alt metin üzerinden kurgulanması filmlerin en büyük kozu oldu. gerçi biz harcanan piç edilen ne büyük eser uyarlamalaları gördük ama jason bourne'da işi sıkı tutmuşlar.

  bir tek "matt damon" yerine başkası "jason bourne" olamaz mıydı? sorusu var aklımda. ilk filmin kötüsü "clive owen" mesela, gayet iyi olabilirdi. lakin jason bourne sarı pipi olduğundan uymayabilirdi de.

  bu üçlemede aksiyon komple çok iyi kurgulanıyor, james bond'dan aşina olduğumuz ajan filmi cıvıklıkları, gereksiz espriler yok. birtek jason bourne'un başardıklarının bir kısmı abartıdır, travenian'ın şibumi'sindeki herif gibi ama katlanılabilir. ronin ayarında süper bir takip sahnesi, bilsekte yapsak dedirten karete numaraları ile süslü dövüş sahneleri, bir maksimum iki güzel hatun, iki kötü -biri karizma, diğeri beyin takımından-, harika aksiyon-durağanlık dengesi sağlayan kurgu, arka planda kartpostal kalitesinde mekanlardan görüntüler -ilk iki film avrupa'nın dört köşesinde geçti, son film abd'de geçecek gibi görünüyor-, titreyen kamera, omuzdan kamera, hareketli kameranın karşımının çok iyi kullanılması, az cgı, efekt ve yapma sanal sahnelerden çok, klas dublörlük numaraları..

  işte tüm bunların tadında olması, altın oranda karışması, filmleri kolleksiyonun kıymetli köşesinin klasiği yapıyor. altı ay ara ile tekrar izlenebilir filmler arasında, yorgun argın gelinen bir günün sonunda kafa dağıtmak için aksiyon filmi izlenirken ilk sıradalar. filmlerin başarısına şaşmamak lazım.

  neyse, sözü kısa keselim. üçüncü filmin fragmanını izledim, bu sefer yukarıda özetlediğim karışımın görsellik anlamında en kalitelisi geliyor gibi gözüktü. takip sahnesi feci olacak, paraya kıymışlar, aralardaki anlık aksiyon sahneleri süper, dövüş-karete numaraları harika, ilk iki filmde gördügümüz catıya tırmanmak, çatıdan sıçramak gibi usta işi dublörlük numaralarını çatıdan pencereye uçmak gibi bir üst düzey numara ile taçlandırmışlar [-bu arada, james bond'da gördüğümüz -casino royale-live free or die hard'da tekrar karşımıza çıkan, cüneyt arkın'ın zıp zıp zıplayan adam tarzında yamakaşi efektlerini pek matah sananlara da iyi bir ders veriyor bu sahne tavsiye ederim-]

  çok çok iyi bir aksiyon ajanlık filmi geliyor, hazırlanın diye müjdemi verir, filmden sonra gelecek şukelamı şimdiden isterim dostlar.

  iyi seyirler.
 • abd'de ve avrupada sadece bulgaristanda yayina girmis olan film. bizde neden eylul lutfen biri aciklasin..

  ayrica hd trailerlerine de buradan ulasabilirsiniz : http://www.apple.com/…versal/thebourneultimatum/hd/

  aaah aaaaah... eylul, gel eylul...