şükela:  tümü | bugün
 • ailesiyle barakalarda yaşayan raphael'in (bkz: johhny depp) cesur bir sonla snuff film kurbanı olduğu trajik bağımsız film. (bkz: ne dedin sen)
  ilk yönetmenlik denemesi olmasına rağmen johhny'nin (bkz: coniiiii) (bkz: enseye tokat olmak) mükemmel yönettiği filmin bir karesinde iggy pop'un göründüğünden şüpheleniyorum.
  sırf johhny depp'in nur yüzü ve güzel bedeni için bile seyredilebilir.
 • blaze'in "silicon messiah" albümünde yer alan harika parça:

  the brave

  never get close to the flame because the flame it can burn
  better not to play the game than never to win at your turn
  better to be on your own than trust a friend might betray
  better not follow a dream they don't come true anyway

  play to win not scared to lose
  walk the path you choose

  fortune favours the brave
  risking it all again and again
  fortune favours the brave
  fall after fall they climb up again

  ignore the doubt and the fear, traitors to all you believe
  now that you're getting so near, still they just try to deceive
  taking it risk at a time, trying to live every day
  trying to know your own mind, never to care what they say
 • (bkz: brave) (bkz: marillion)
 • bir gece vakti zaplarken flash tv'de "special appearance by marlon brando" ibaresiyle dumur olup izlemeye koyulduğum filmdir. cannes'da falan olumsuz eleştiriler alınca, johnny depp filmi amerika'da gösterime sokmamıştır. bence iyi de etmiştir. canı sağolsundur.
 • sabrederek seyredilmesi gereken bir johnny depp filmi. müziklerde iggy pop'un parmağı var, ayrıca kendisini parti sahnesinde yemek tıkınırken bi kaç saniyeliğine görmek mümkün.

  yaşanılan çevre, müzik, semboller ve bakışmalar diyaloglardan çok daha fazla şey anlatıyor.
 • dünyaca ünlü olmuş, vagonla para kazanmış birisinden böyle bir film çıkması açıkçası garibime gidiyor. tim burton'la yaptığı işler ortada, seçtiği projeler belli, yani johnny depp'in de mutlaka entelektüel tarafı vardır, 24 ayar meşe değildir; kabul. ama böyle bir film?

  kendi yaşamıyla müthiş bir kontrast oluşturuyor filmin temposu. hem öyle garip bir eklektik tarafı da var, sonra marlon brando da var. johnny depp bunun gibi iki üç film daha yazıp çekse otör damgası yerdi kesin, öyle bir münhasırlik var filmde.
 • cine5'in pek meşhur olduğu zamanlarda, yaşım da biraz küçükken izlediğim ve her nedense konusu ciddi ciddi ruhunu şeytana satan bir kızılderilinin hikayesi olarak aklımda kalan filmdir.. hatta filmin adını da ne hikmetse "ruhunu şeytana satan adam" diye hatırlıyordum..
 • johnny depp'in cannes film festivali'nde olumlu not almadı diye harcadığı film. ama bu kararı alması mantıksız. zîrâ avrupa'daki efendilerin bir kızılderilinin çaresizliğini anlamasını beklemek boşuna olurdu. yani bu filme onlar yüzünden haksızlık etmesine hiç gerek yokmuş.
 • snuff hakkında çekişmiş, kuşkusuz, en gereksiz film.
 • 2017-2018 sezonundan itibaren nbc'de yayınlanacak olan drama.

  https://www.youtube.com/watch?v=eolxxtizbmy&t=7s