• 2006 yılına ait bir romantik komedi filmi. başrollerini jennifer aniston ve vince vaughn oynuyor. bilindik romantik komedi işte. *
  • http://thebreakupmovie.net/ adresinden trailer'ı izlenebilen film
  • klasik romantik komedi. jennifer aniston bu tarzda iyi olduğunu, hatta başka bir tarz denememesi gerektiğini bir kez daha gösteriyor.

--- spoiler ---
    ama filmin sonu, olayın klasik halini biraz olsun alıyor: sulu zırtlak bir şekilde ayrı kalan sevgililer, çok da istemelerine rağmen, bir araya gelmiyorlar; hayat, gerçekçi bir şekilde akıyor. böylesi hoşuma gitti açıkçası.

bir de, etrafımda ne zamandır bir chicago lafı dönüp dururken, filmin chicago'da geçmesi, hatta vince vaughn'un turist otobüsü rehberliği yapıyor olması neye dalalettir, bilemedim.
    --- spoiler ---
  • isin icinde vince vaughn varsa illa ki guzel birsey vardir dedik ama yanildigimizi gorduk.. mesele vince'in kotu oyuncu olmasi degil, esprilerin yetersizligi ve kotulugu.. tamam anladik film romantik komedi, cok fazla sulandirmak istememisler ortaligi ama hadi su noktada espriyi patlatalim dediklerinde de cok basarisiz secimler yapmislar.. filmin sonunuda beklenen sekilde bitirmiycez diye kastiklari ve fakat duzgun bir son bulamadiklari icin "eee ne oldu ki lan simdi" ler arasinda bitiyor film..

gunlerden bir gun bir pazar aksami...
    -ay sikintidan patladim berkant, naapsak vakit gecmiyor..
    - the break up diye romantik komedi varmis ona gidelim..
    - e hadi bare...

gibi bir senaryo haricinde bu filme gidilmesi yaziktir, gunahtir..
  • ne romantikligi ne de komedisi mevcut olan gereksiz bir sisirilmis hollywood filmi.. sahsen komedi aktorleri icinde onemli bir yeri olduguna inandigim vince vaughn'un be cool'daki kendini zenci sanan menejer tiplemesi bile beni daha cok guldurmustu.. filmden akilda kalan ve beni gulduren tek sey (ayni zamanda butun sinemanin da yarildigi andi) vince'in ayaklarini uzatarak play station'da gta san andreas oynadigi ve sagi solu taradigi andi..
  • --- spoiler ---
    bir ilişki içerisinde olabilecek tüm kavgaların sinemaya taşınmasından ibaret bir film.tartışmalar o kadar abartılmışki filmde bir gelişme sonuç beklerken kavga ile geçecekmiş izlenimini bırakmıştır.ayrıca film erkek tarafını çok umarsız gösterip kadın madurluğunu daha ön planda tutmuştur.
    filmin bitişi ise bana prime filmini anımsatmış,ve nedense içimi burkmuştur.
    --- spoiler ---
  • jennifer aniston seyredilmek için gidilebilir bir filmdir. kahkaha moduna hiç girilememiş tebessüm tadında kalmıştır.
  • kadın erkek iliskileri, söylenmeyen-içte kalan sözler, yapılan roller , kaybetmemek için didinişler, kaybedişler için izlenilesi bir film.
  • vince vaughn'nın aynı zamanda hikayesini yazıp yapımcılığını da yaptığı filmdir.
hesabın var mı? giriş yap