şükela:  tümü | bugün
 • 2012 yapımı belçika filmi, konusu itibariyle ve imdb notuna bakarsak ilginç bir filme benziyor.

  http://www.imdb.com/title/tt2024519/
 • izlemeyen kalmasın.(bkz: felix van groeningen) bu yönetmenin bütün filmleri başucu eseridir.
 • din, siyaset, müzik, aşk, ölüm.. konusu, göndermeleri, müziği ve sonuyla olmuş film. ilk yarısı biraz yavaş geçse de, kırk beşinci dakikadan sonra film bir kez daha başlıyor.

  --- spoiler ---

  o son dövme bitirdi, viran etti beni.

  --- spoiler ---
 • şansız bir ateistin evlilik ve dinsel tabulara adapte olmasını gözlemlemiş mükemmel film.
  sıfır beklentiyle izlediğimden midir nedir bilmiyorum. inanılmaz keyif aldım.
  bu arada müzikler inanılmaz başarılı.
 • ölümle müziği içiçe sunan film. aşkla nefreti, batılla inkarı, pişmanlığı sorgulamayı, kadınla erkeği çok güzel anlatan film. küçük bir çocuğun yok oluşunu izlerken sizi de yok eden tam kaldığınız yerden hayata döndürürken küstüren ancak sonunda elise'e ve bizlere güzel bir şarkıyla veda eden harika film.

  ancak o kadar etkili ki tekrar bastan izlemeye cesaret edemedim, yalnız müzikleriyle yetindim.

  favorilerimden;

  http://www.youtube.com/…er_detailpage&v=ska8dgovgp0

  http://www.youtube.com/…tailpage&v=_v0nxoupcuu#t=2s
 • mükemmel bir film...bir daha yavaş yavaş söylüyorum m-ü-k-e-m-m-e-l b-i-r f-i-l-m...yani bu filmi görmeyen ben iyi film izledim demesin bence...derse de bi gitsin ötanazi hakkını falan kullansın...öyle de iddialı konuşuyorum...konusu, oyunculukları, müzikleri her şeyi çok çok iyi kurgulanmış...ortaya çok samimi ve başarılı bir iş çıkmış...valla buraya övgü dolu yarım sayfalık bir entry yazardım ama hiç gerek yok...izleyen herkesin bana hak vereceğine eminim...uzun zamandır film öner diyenlere un prophete diyorum ama artık önerim bu film olacak...2010 sonrası yapılan kült bir film görmek isterseniz kesinlikle ama kesinlikle izleyin bence...hatta ölmeden önce yapmanız gereken 100 şey listesine bu filmi izlemeyi dahil edin...pişman olmazsınız...
 • belçikalı yönetmen felix van groeningenden 2012 yapımı izledikten sonra midenize sert bir yumruk yemişsiniz gibi hissettirecek şahane müziklere sahip dram filmi. altmetninde işlediği konularda bir hayli önemli ver derin...

  kesinlikle keşfedilmesi ve izlenmesi gereken bir film. hollywood un bayatlamış formulize filmlerinden sonra taze bir kan gibi gelecek bu film bünyenize.
 • benzer kurgunun amerikan versiyonu için (bkz: 21 grams)
 • bende yeni bir dövme yaptırma arzusu uyandıran film.tek kelimeyle muhteşem bir film
 • insanın gönül telini kimi zaman bir banjo, kimi zaman bir gitar, kimi zamansa bir kontrbas gibi avcunun içine alıp tir tir titreten bir film.

  belçika usulü bluegrass nedir, nasıldır, nasıl yapılır gibi sorulara itinayla cevap vermiş bir film.

  bilimsel ilerlemelerin önünü olmadık dogmalarla tıkamaya çalışan george bush gibi köktendinci dangalaklara gereken kapakları bir bir takmış bir film.

  kusursuz seyreden bir birlikteliğin dahi gün gelende nasıl çıkmaza saplanıp kalabildiğini —son sahne dışında— gelecek için en ufak bir umut zerresi bırakmamacasına tane tane anlatmış bir film.

  johan heldenbergh'in saça sakala karışmış duru bir oyunculuk sergilediği; veerle baetens'inse, salt, —vücudundaki envai çeşit dövmenin dahi gölgelemeye yetmediği ve sarı ışıklar altındayken daha bir kusursuzlaşan— beyaz tenini sergilemekten çok daha fazlasını yapıp, küçücük kızını kansere kurban eden bir annenin psikolojisini elinden gelenin en iyi şekilde yansıtmaya çalıştığı bir film.

  filmekimi 2013'ten ilk kazanımım olan, ve felix van groeningen'in de ilk "fırsatta hatmedilecekler" listemdeki yerini sağlamlaştırmış bir film.

  vaktim kısıtlı, yorgunluğum ve baş ağrım epey ağırlaşmış olmasa, hakkında çok daha fazla ve çok daha detaylı tanımlar yapılabilecek bir film.

  son olarak, ezzra'nın da daha evvel linkini verdiği "if i needed you" ile, breaking bad'in iyice hassaslaştırdığı bünyemi iyice lapalaştırmış bir film. 20 yaşımda 70'likler gibi duygulu duygulu gezmeye başladım; sen çok yaşa sanat, e mi!