1. din, siyaset, müzik, aşk, ölüm.. konusu, göndermeleri, müziği ve sonuyla olmuş film. ilk yarısı biraz yavaş geçse de, kırk beşinci dakikadan sonra film bir kez daha başlıyor.

--- spoiler ---

o son dövme bitirdi, viran etti beni.

--- spoiler ---
  2. şansız bir ateistin evlilik ve dinsel tabulara adapte olmasını gözlemlemiş mükemmel film.
    sıfır beklentiyle izlediğimden midir nedir bilmiyorum. inanılmaz keyif aldım.
    bu arada müzikler inanılmaz başarılı.
  3. ölümle müziği içiçe sunan film. aşkla nefreti, batılla inkarı, pişmanlığı sorgulamayı, kadınla erkeği çok güzel anlatan film. küçük bir çocuğun yok oluşunu izlerken sizi de yok eden tam kaldığınız yerden hayata döndürürken küstüren ancak sonunda elise'e ve bizlere güzel bir şarkıyla veda eden harika film.

ancak o kadar etkili ki tekrar bastan izlemeye cesaret edemedim, yalnız müzikleriyle yetindim.

favorilerimden;

http://www.youtube.com/…er_detailpage&v=ska8dgovgp0

http://www.youtube.com/…tailpage&v=_v0nxoupcuu#t=2s
  4. mükemmel bir film...bir daha yavaş yavaş söylüyorum m-ü-k-e-m-m-e-l b-i-r f-i-l-m...yani bu filmi görmeyen ben iyi film izledim demesin bence...derse de bi gitsin ötanazi hakkını falan kullansın...öyle de iddialı konuşuyorum...konusu, oyunculukları, müzikleri her şeyi çok çok iyi kurgulanmış...ortaya çok samimi ve başarılı bir iş çıkmış...valla buraya övgü dolu yarım sayfalık bir entry yazardım ama hiç gerek yok...izleyen herkesin bana hak vereceğine eminim...uzun zamandır film öner diyenlere un prophete diyorum ama artık önerim bu film olacak...2010 sonrası yapılan kült bir film görmek isterseniz kesinlikle ama kesinlikle izleyin bence...hatta ölmeden önce yapmanız gereken 100 şey listesine bu filmi izlemeyi dahil edin...pişman olmazsınız...
  5. belçikalı yönetmen felix van groeningenden 2012 yapımı izledikten sonra midenize sert bir yumruk yemişsiniz gibi hissettirecek şahane müziklere sahip dram filmi. altmetninde işlediği konularda bir hayli önemli ver derin...

kesinlikle keşfedilmesi ve izlenmesi gereken bir film. hollywood un bayatlamış formulize filmlerinden sonra taze bir kan gibi gelecek bu film bünyenize.
  6. belçika'nın oscar adayı olarak açıklanan film. fragmanı şurada.
  7. bende yeni bir dövme yaptırma arzusu uyandıran film.tek kelimeyle muhteşem bir film

the broken circle breakdown hakkında bilgi verin