şükela:  tümü | bugün soru sor
  • efsane film. hayvan gibi komik
  • (bkz: therapist)
    (bkz: the rapist)
  • uzun süredir izlediğim en komik film
  • jimmy kimmel'a katılan borat bizzat protesto etmiş filmi.
    https://www.youtube.com/watch?v=hch0gpamay8
  • taşaklı bir filmdir.

--- spoiler ---

gerçekten taşaklı filmdir.

--- spoiler ---
  • feci güldürdü anıra anıra güldük allah razı olsun.
  • (bkz: robert ivedikcson)

yanınızda biri varken seyretmeyin, hatta siz de seyretmeyin, başlatıp çıkın odadan... anırarak güldüm.

the dictator > the brothers grimbsy > brüno
  • yer yer ali g'yi çok andırsa da, birkaç kadeh şarapla birlikte anıra anıra gülmemi sağlamış filmdir.

--- spoiler ---

liam gallagher ve vin diesel

--- spoiler ---
  • bu filmi recep ivedik kazmalığı ile kıyaslamak büyük saçmalık vallahi kusura bakmayın.
    filmi sadece fil -daşak sahnelerinden ibaret sanıp bir sürü mükemmel espriyi kaçırmışsınız.

hafif spoyler/ sadece o filistinli çocuğun sinir krizi geçirme safhasına gelişi, delirme sahnesinde söyledikleri rahat on dakika kahkaha attırır / hafif spoyler
  • bu filme zaman kaybı, kötü vs nitelendiren gitsin komedi filmi izlemesin festival filmi, sanat filmi seyretsin yalnızca. bütün gün onları izleyip bohem bohem otursun. örme atkısını bağlayıp, yağlı saçlarıyla home made kahve satan kadıköy mekanlarından birinde oturup, bir kupa kahveyi içemeden öyle umarsızca yolu seyretsin. kendince hayatı sorgulasın. yanında taşıdığı küçük not defterine, bir doğum gününde hediye edilmiş dolma kalem ile gördüğü bazı şeyleri not alsın falan filan. bu her şeye bok atan, hiçbir şeyi beğenmeyen, kasıntı tiplerin sevebileceği bienal tadında bir film değil o yüzden yorumları siktir edin. bulun seyredin. iki entry önce yazdığım entry ile çelişiyor bu yazdıklarım ama bu filme o kadar gülmüştüm ki kendimle çelişmeyi göze alarak yazıyorum bunları.

bu film çekilmiş en komik filmlerden birisidir. imdb puanına aldanmayın. çok da kasmayın zaten güleceksiniz. amacı absürt komedi olan bir film ve absürtlük bile bu filmin yanında nahif kalıyor o derece absürt komedi. fil sahnesi, fil sahnesinden sonra karakterlerin suratlarındaki darp izleri, filistinli çocuğun finaldeki isyanı, vakkumla sahnesi(izleyenler anladı), russian ben affleck, kokteyldeki parmaklama mevzusu, let's celebrate responsibly, django unchained, yeşil elbiseli kadın, linkedin profili olan afrikalı fakir torbacı ne bileyim bir ton aşırı absürt sahne ve espri var. hepsi beklenmedik espriler ve bildiğin yarıyor.

bir de recep ivedik'e benzetenler olmuş. bir iki de değil öyle 5-6 yorum okudum. lan olm siz ne kadar sinemadan anlamayan, ne kadar at gözlüklü adamlarsınız? bu film 5000 dolara mal edilmiş, 2-3 oyunculu(onlar da cast ajansının bulduğu 100 liraya falan oynayan kimsenin bilmediği oyuncular), tek vadettiği şey şiveli konuşan ayı karakter ile onun osurması mı? filmde ciddi iyi aksiyon sahneleri var. çoğu aksiyon filminden iyi hatta bu sahneler. mark strong gibi çok sağlam bir oyuncu var ki ben çok şaşırdım bu rolü nasıl kabul etmiş. ince espriler var. hakikaten taşak isteyen sahneler var yok fil ve o malum sahne değil trump, israil göndermeli sahneler. yani bunu recep ivedik'e benzetmek için hayatınızda 3-4 film izlemiş olmanız gerek ki biri bu diğeri recep ivedik diğer ikisi opsiyonel artık allah ne verdiyse. borat olsa neyse ki o da internet mahir'den esinlenme gibi. ordan da ekmek çıkmaz. bu alemde komedi film/dizi namına sacha baron cohen bir andy samberg iki. tek geçerim. louis c.k.'yi de geçmek isterdim ama o komedi işini stand-up gösterilerinde yapıp çektiği şeylerde daha dramatik, daha realist şeyler yapıyor yoksa onun kafasındaki manyaklık sacha'dan aşağı kalır değil.