şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: etgar keret)
  • avi pardo çevirisiyle raflarda olan taptaze etgar keret kitabı. tanıtım bülteninden:

prensip sahibi olduğundan otobüsünü asla bekletmeyen bir şoför, interpol’ün peşine düştüğü küçük bir kız kılığına girmiş bir cüce, cehennem kapısındaki küçük delikten yakınlardaki bir kasabaya inen insanlar, sadece intihar edenlerin gittiği ve içinde yaşadığımızdan pek farkı olmayan sıkıcı bir öbür dünya, merhamet sahibi bir tetikçi ve merhametsiz bir tanrı… keret’in dünyası hareketi, oyunbazlığı ve hayalle gerçeği incelikle kaynaştırmasıyla benzersiz bir okuma tecrübesi sunuyor. günümüz insanının hayatının sıradan kesitlerini zarif dokunuşlarla bileyerek gerçekliğin sınırlarını yeniden tanımlayan bu ironi ve mizah yüklü, keskin öyküler sayfalara sığmamaya, okuyanların zihinlerine kancalar atmaya fena halde niyetli.

tanrı olmak isteyen otobüs şoförü; tuhaf, iddialı ve bangır bangır sesiyle kolay kolay unutulmayacak bir kitap.
  • barindirdigi korbi'nin sevgilisi hikayesiyle kalp kirabilitesi olan* okunasi kitap.
  • yılın en iyi 50 kitabından birisi seçilmiş.merak etmedim değil ama görünen o ki sözlükte de pek prim yapmamış.
    tam liste için:

http://www.ntvmsnbc.com/id/25164978/
  • bir solukta okunan gerçek bir başyapıt. şaka yapmıyorum.
  • keret'in yer yer fantastiki tiki tik parlayan fikirler ve kara mizahla bezeli dili, öykü bütünlüğüne bakınca okuru coşum allah coşturmuyor. coştursa coşkun bir kitap olabilirdi. coşardım o zaman diloy. yine de değişik...
  • içerisinde wristcutters a love story filmine konu olan hikayenin de olduğu, enteresan ve nefis kitaptır.
  • - tanrım yer kalmadı, lütfen yeni insanlar göndermeyin artık yer yüzüne! :((
    + afrika tarafları boş, ben görüyorum ya burdan! sıkışın biraz!

...
  • azınlık olmaya mahkum olmuş halkların yazarlarına has bir üslubu olduğunu düşündüğüm etgar geret'in öykü kitabı. "o nasıl bir üslupmuş lan öyle?" derseniz anlatılır şey değil. jhumpa lahiri, necib mahfuz, kurt vonnegut ve alper canıgüz karışımı bir şeyler. nadir bulunan güzellikte bir kara mizah. çok net, çok duru. insanı mutlu ediyor ama neden mutlu ediyor anlayamıyorum.
  • "iki tür insan vardır, duvar yanında uyuyanlar ve onları yataktan aşağı iten birinin yanında uyuyanlar."

şöyle de güzel bir animasyonu var kitaptan alınan bazı öykülerden oluşan:

http://www.imdb.com/title/tt0790799/