şükela:  tümü | bugün
 • eluveitie'nin yeni şarkısı. vokalde anna var. şarkı baya enteresan çünkü 5 ayrı dilde(ingilizce, italyanca, almanca, romence, fransızca) çıkacakmış piyasaya.

  ingilizce versiyonu var şuan gayet güzel.
 • dinlerken "allahım anadolu rock niye böyle güzel olamıyor" gibi düşüncelere dalmışken alakasız olarak bu isimde türkçe bir şarkının sahibinin başına iş aşacağını** fark ettiren eluveitie parçası. müzik dinlerken saçma düşüncelere dalıyormuşum meğerse ben, onu da fark etmiş oldum.

  grubun tarzı için biraz soft kalmış olsa da acayip sevdiğim parçadır.
 • epik bir havası olan şarkı. sözleri dinledikçe dile dolanan cinsten. melodisi hafızada yer ediyor.
 • tertemiz bir dağ havası solumuş kadar ferah ve neşe dolu hissettiren eluveitie şarkısı. yolculuk hissi veren şarkılardan; fakat iyi anlamda bir yolculuk bu, şarkı sanki tüm bu saçma insanlardan uzaklaşıp kafan rahat bir şekilde dilediğince huzurlu bir münzevi hayatı yaşayabileceğin dağlık bir yerlere kaçıyormuşsun gibi hissettirip mutlu ediyor. bunca farklı enstrümanın böyle güzel bir uyumla harmanlanmış olması da gruba ayrıca saygı duymamı sağladı. şarkının klibinde de hoş dağ manzaraları var, insanın içini açan cinsten.
 • pagan mı la bunlar?
  kimse kim. ben müziğe bakarım arkadaş.

  bak şimdi o bagpipe dedikleri nane var ya, bizdeki tuluma çok benziyor ama biraz daha nazik bir sesi var. bizim tulum daha keskin, daha arsız. bu daha uslu. ama nefis işte. şarkıya öyle bir tat vermiş ki anlatması çok zor.

  hani sütlaca tarçın atarsın ya hah işte o.
  hem süslemiş, hem de muazzam bir bir lezzet katmış. bak dinle çok güzel.

  https://www.youtube.com/watch?v=-w2m-teli6i

  yalnız o grup adı nedir la? izlanda'daki yanardağın adı olmasa da söylemesi çok zor. ben tulumun da tadının en çok çıktığı yer olan elevit deyip çıkacam işin içinden.