şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ivan kavanagh'ın yönettiği 2014 yılı yapımı, amerika'da 10 ekimde gösterime giren ancak türkiye'de gösterim tarihi bilnmeyen gerilim filmi.
 • 5/10

  başarısız ve ucuz bir gizem-gerilim filmi. ilk yarım saati the lost highway i anımsatsa da, ondan sonra hayal kırıklığı bir filme dönüşüyor. çekimleri ve atmosferi fena değil ama finali berbat.

  konusunu şöyle anlatayım:

  david ve güzel karısı alice, su kanalının yanındaki iki katlı evlerinde 5 yaşındaki çocukları ile yaşamaktadır. ancak bir süre sonra david, karısına yetemediğini düşünmeye ve onu kendisinin aldattığına inanmaya başlar. zaten karısı da pek bir oynaktır.. derken olan olur ve karısını bir başkası ile yakalar. o andan sonra hayal ile gerçeklik birbirine karışır. üstüne, oturdukları ev daha önceden kıskanç bir kocanın cinayetine mekan olmuştur.

  --- spoiler ---

  film öyle başarısız ki, gösterdiği şeyi filmin sonunda twist diye yutturuyor. zaten david'in katil olduğunu gözümüze sokuyorlar. üstüne bir de onun katil olduğunu açıklayarak şaşırmamızı bekliyorlar. hey allahım.

  - david'in tuvalet sahnesi fena tırstırıcıydı. kapının üzerine çıkan eller vs..beğendim.

  -partide alice'in kocasından "arşivci :((" diye bahsetmesi dikkat çekiciydi.

  -önceden dediğim gibi..david'in bulduğu videolar ve kıskanç koca teması the lost highway'i anımsattı.

  --- spoiler ---
 • "ölüm fısıltısı" adıyla türkiye'de yarın vizyona girecek olan amerikan yapımı film.

  film arşivciliği yapan david, karısı alice'in kendisini aldattığından şüphelenmektedir. david'in sıkıntıları, yaşadıkları evin geçmişte vahşi bir cinayete sahne olduğunu öğrenmesiyle farklı bir boyut alacaktır.

  https://www.youtube.com/watch?v=pwvqvpg0nkk

  sinemalar ve seanslar şu şekilde:
  ataköy galeria cınematrıks: 11 15 - 13 15 - 16 45 - 19 00 - 21 00
  beyoğlu majestik: 11 30 - 13 30 - 15 30 - 17 30 - 19 30 - 21 30
  çemberlitaş şafak movıeplex: 11 00 - 13 00 - 15 00 - 17 00 - 19 00 - 21 00
  ümraniye can park avm: 11 00 - 13 00 - 15 00 - 17 00 - 19 00 - 21 00
 • girilen entry sayısına bakılırsa buralarda pek ilgi görmemiş korku filmidir. bugün seyrettim ve bence vasatın biraz üstündeydi. ani ses efektlerine sırtını yaslamadığı ve bazı sahneleri gerçekten ürkütücü olduğu için benden geçer not aldı. çok büyük beklentiye girmeden seyredenler pişman olmaz.
 • yavaş işleyişini göz önünde bulundurarak izlediğim ve gayet gizemli bulduğum bir filmdi. yer yer sıkıldığım oldu tabii ki. bir de senaryonun tahmin edilebilir gidişatı filmin gizemli yönünü yer yer baltaladı elbette. film kesinlikle bir korku filmi değildi. fakat son zamanlarda o kadar kötü gerilim filmler izledim ki, bu film biraz da olsa beni tatmin etti.. 6/10
 • eski usul seyirciyi tefe koyma filmi, klasik "vay anasını; düş müydü gerçek miydi?" samimiyetsizliği . konu anlamsız, senaryo delik deşik, "allaım çıldirciim niye ... yapmıyorsun be adam" anları diz boyu, . klişe değil, ticari değil, devrimci değil, sırdadan bile değil. insan bunu niye çeker ki? tek ilginç yanı dedektifti.
 • kayıp otoban havasında başlayıp ümit veren sonrasında ise sıradan bir korku/gerilime bağlayan film. yoklukta gideri var.