şükela:  tümü | bugün
 • hemen hemen bütün şarkılarında kendimi cabrio araba içinde ve siktir olup gidiyorken hayal ettiğim gruptur.
  zira bir gün her şeyi siktir edip gidecek olursam şahsen bunların bi mp3 cdsini yapıp öyle gideceğim.
 • isvecli diger bi süper grup.sevmeyeni coktur,basit gibi elir insana ama kral gruptur. (bkz: lovefool)
 • the cardigans kesinlikle bir konser grubudur. hele ki bir de mutevazi bir bar ortaminda yakalarsaniz tadindan yenmez... nina nin sesi asla titremez, neredeyse hic detone olmaz... bascilarini izlerken adamin caldigi muzikten aldigi muazzam hazzi kiskanirsiniz. hanging around da solo atan gitaristin her defasinda nasil olup da bu kismi bu kacar coskulu caldigina sasarsiniz... getirdikleri on grup genel olarak isvecli yeni yetme ama yetenekli genclerdir. sahneye 3 kez donerler, cok mutevazi tavirlari vardir, surekli gulumserler... muziklerini seviyorsaniz onlari bir de konserde dinlemenizi mutlaka tavsiye ederim..
 • tv'de izlenmiş bir iki kötü canlı performansları yüzünden az da olsa korkarak beklediğim ama nefis bir performans sergileyen, sahneye çıkışından önce rock'n'coke'ta doluluk oranı tavana vuran ve insanları en çok sabırsızlandıran grup.

  sahne düzenleri, eski avizeler, solmuş duvar kağıtları, taşlık oranıyla dizlerimizi titreten ve ilk sahneye çıktığında bazı insanların* nina sandığı yeni geri vokalist-gitarist'leri, çıplak ayaklarıyla yerlerde yuvarlanan basçılarının inanılmaz keyifli tavırları, sound vs. her şey çok çok iyiydi, çok sağlam çaldılar.

  nina persson'un hem kendisi hem de sesi, önünde diz çökülesiydi. iddia ediyorum vokaller albümden kayıtlarından bile daha güzeldi*. erase&rewind, hangin' around ve mfg'de ortalık dağıldı. hangin' around'un sonundaki solo anları ise anlatılmaz yaşanır.
 • 1998' de playstation' a çıkan gran turismo oyunundaki soundtrackleriyle oyunun efsaneleşmesinde önemli yere sahip isveçli grup.
 • my favourite game klibinden sonra solistine aşık bir nesil yetişmiştir.
 • efsaneleşmiş lovefool parçası the morning benders tarafından cover'lanmış müzik grubu. bu parça da cruel intentions'a ve romeo + juliet'e soundtrack olmuştu bir zamanlar.

  cover'ı için.
 • (bkz: i need some fine wine and you you need to be nicer)
  (bkz: live and learn)
  (bkz: carnival)
  (bkz: lovefool)
  (bkz: erase rewind)
  (bkz: my favourite game)
  bu insanlar size daha ne yapsın.
  ki bu grup amerikan ya da ingiliz de değil isveçli.

  he yeniden bir araya geldikten sonra yeni bi hitleri yok, evet, o ayrı.
 • lovefool adlı çok güzel bir şarkıları olan grup
 • benim diyebileceğim gruplardan bir diğeri. ilk yaptığım karışık cd'lerden şimdiki mp3 listelerime her zaman yer bulmuşlardır kendilerine.

  lovefool romeo ve juliet'in 1996 yapımı versiyonunun şarkılarından biridir ve tam bir r&j şarkısıdır. my favorite game de grubun patlama şarkısıdır. ancak adamı asıl etkileyebilitesi olan şarkıları zannımca couldn't care less ve yeni keşfetsem de bayıldığım you're a storm'dur. daha çocuksu sayılabilecek olsa da carnival da ayrı güzel bence. bir de ironman diye şarkıları vardır ki adına tav olmamak elde değil galiba. sick and tired da çok naif ve güzel şarkıdır, dinlenmesi lazım.

  rock'n coke'a gelmişliklerinden sonra türkiye'ye adım atmadılar galiba. üzücü ya. keşke gelseler de dinleyebilsek yine canlı canlı.