• 6 albümlerinden 3'ü*** ülkelerindeki müzik listelerinde üst sıralarda yer almış olan, inanılmaz neşeli ve şirin şarkılara sahip avustralyalı topluluk..

(bkz: the wine song)
  • aynı zamanda grubun 2003 yılında çıkmış olan üçüncü albümünün adı..

1. how to explain
    2. days like these
    3. the lost song
    4. the chariot
    5. hello
    6. one four five
    7. the rhythm
    8. the wine song
    9. nothing
    10. beanni
    11. the crowd
    12. manifesto
    13. all that talking
  • zengin müziği ve sempatik tavırlarıyla eğlendiren grup.

(bkz: anymore)
  • kız arkadaşım sayesinde tanıştığım indie/post rock türünde müzik yapan melbourne'lu grup . tarzlarını sınırlandırmak biraz zor . ev içinde dans etmelik şarkıları var . 21 şubatta "live on earth" konser albümlerini yayınlayacaklarmış . internet sitelerinden 25 dakikalık bir kayıt indirilebilir .

http://www.thecatempire.com/
  • fishies isimli sarkilari ile insanın icini kipir kipir yapan, nese dolduran. muziklerini siniflandiramadigim icin jazz diyerek gectigim mutlaka dinlenmesi gereken grup.
  • (bkz: the lost song)
  • bir iki ay önce konserlerini izlediğim, en çok the cat empire albümlerini sevdiğim, hatta beş ay boyunca arabada sürekli dinlediğim ve dinlettirdiğim, vokalistleri felix'in aksanını pek sevdiğim, neşeli, rahat hayatlardan bahseden şarkıları olan neşeli, rahat avustralya'lı müzik grubu.
  • beni song for elias the cat empire'cısı yaptılar ya, alacakları olsun. evet bence de çok sikik bir tanım oldu ama durum bu. ben de isterdim bu sevimli güççük grubun albümlerini bomcum bomcum indirip ders çalışırken dinlemeyi ama song for elias dışındaki şarkılarını bi boka benzetemedim. çok şarkı denedim, çok uğraştım, "hmm burda nağme kasmış, başarılı" falan dedim ama yok birader; maalesef başaramıyorum diğer şarkılarını sevmeyi.

song for elias denen şarkıyı da benden başka bilen yok zaten amına koyiim. yutupta 30000 kere izlenmiş; rahat 15000'i benimdir.

edit: bomcum bomcum indirdim arkadaş, arap atı gibi grupmuş meğer...
  • two shoes tam yürüme şarkısıdır. sabahın köründe derse gitmeden önce kahveyle uyum içimde olacağını düşünüyorum. evet
  • vakti zamanında haklarında olur olmadık şeyler yazmıştım, şimdi fark ediyorum da; bayağı ayıp etmişim. özür dilerim tüm üyelerinden...
hesabın var mı? giriş yap