• sevgili atelye sayesinde tanıştığım muhteşem grup. bir haftadır başka bir şey dinlemeyince artık başlığına bir uğrayayım dedim.

müzik üretecek bilgi ve yeteneğe sahip olsaydım, yapmak istediğim tam da bu grubun müziği olurdu. muhteşem! hatta serra noyan gibi yazmak istiyorum şu an: muh-te-şem!

zaten yaz gelmiş, moral motivasyon arşa vurmuş, imamoğlu kazanmış, her şey çok güzel olmuş, zor görünen işlerim tıkır tıkır ilerliyor vs. "nasılsın?" diye sorana the wine songu göndereceğim bir süre. hayat çok mu güzel ne :))
  • dunyanin tartismasiz gelmis gecmis en iyi muzik grubu. kime neye neye gore diye bakiniz vermeye kosan eksici pic dur, sakin ol. bana gore lan tabii. benimle tartisamazsin mesela. sana mi soracagim muzik zevkimi yavsaga bak.

simdi ben bunu neden yaziyorum? cok sanmiyorum ama gunun birinde cok populer olur falan bir imzam olsun bari. yoksa sinirlenebilecek durumdayim.

en iyi grup derken gercekten de oyle ama abarti yok. angus reis'in sempatikligi, muhendis stayla gomlekleri, felix'in avusturalyali kizlari fetheden goruntusu... bir insan bir gruptan baska ne isteyebilir ya.

surada yer alan bir in my pocket versiyonu var mesela. boyle bir muzik soleni olabilir mi hasmet? i-na-na-mi-yo-rum.

ayrica steal the light adinda yine super bir albumleri cikti. dinleyin de kulaginiza pink floyd'dan baska bir seyler girsin.

tum bu entry'yi yazmama, grupla tanismama vesile olan kadim dostum arenbi, mubarek adamsin valla. sakalindan belli zaten. kendisi ile avustralya'dan getirttigimiz the cat empire t-shirt'leri ile sizin iron maiden t-shirt'lerinizi yenecegiz. yaptigimiz ergenlik gibi mi, evet. ergeniyim lan bu grubun!
  • kız arkadaşım sayesinde tanıştığım indie/post rock türünde müzik yapan melbourne'lu grup . tarzlarını sınırlandırmak biraz zor . ev içinde dans etmelik şarkıları var . 21 şubatta "live on earth" konser albümlerini yayınlayacaklarmış . internet sitelerinden 25 dakikalık bir kayıt indirilebilir .

http://www.thecatempire.com/
  • two shoes tam yürüme şarkısıdır. sabahın köründe derse gitmeden önce kahveyle uyum içimde olacağını düşünüyorum. evet
  • aynı zamanda grubun 2003 yılında çıkmış olan üçüncü albümünün adı..

1. how to explain
    2. days like these
    3. the lost song
    4. the chariot
    5. hello
    6. one four five
    7. the rhythm
    8. the wine song
    9. nothing
    10. beanni
    11. the crowd
    12. manifesto
    13. all that talking
  • 6-7 yıldır düzenli takip ettiğim, youtube'daki belçika konserlerini döndüre döndüre ezberlediğim grup. en büyük hayranlığım.

artık türkiye'ye gelmezler, avrupa takvimlerine bakayım, belki yakın bir ülke bulurum, canlı izlemeden ölmeyeyim diye hayıflanırken takvimlerinde istanbul'u görünce aşık olursun da böyle midende ağrılar oluşur, kelebekler uçuşur ya, öyle bir hissiyat oluştu.

30 ekim'de istanbul'dalar.
    (bkz: ay olabilir mi öyle bir şey lütfen olsun çünkü)
  • fishies isimli sarkilari ile insanın icini kipir kipir yapan, nese dolduran. muziklerini siniflandiramadigim icin jazz diyerek gectigim mutlaka dinlenmesi gereken grup.
  • (bkz: the lost song)
  • bir iki ay önce konserlerini izlediğim, en çok the cat empire albümlerini sevdiğim, hatta beş ay boyunca arabada sürekli dinlediğim ve dinlettirdiğim, vokalistleri felix'in aksanını pek sevdiğim, neşeli, rahat hayatlardan bahseden şarkıları olan neşeli, rahat avustralya'lı müzik grubu.
hesabın var mı? giriş yap