şükela:  tümü | bugün soru sor
 • suede'in coming up albümünden hiç bitmeyen, sonsuza kadar uzanan, devam eden bir şarkı. evet bitmeyen bir şarkı bu, yaylıyar şarkı sonunda başka bir şarkı yapmışlar şarkı içinde. bir şarkı var bir de şarkıdan içeri diyerek entrynin daha başında avamlaşmak istemiyorum; ama öyle yani. öyle güzel bir melodi çiziyorlar ki, milli bayramlarda havada uçakların gösterileri gibi. uçuyorlar şarkı içinde. en güzel melodi ve enstrümanlar sona saklanıp, şarkı tekrar başlatılıyor, yeni baştan.

  suede adlı pislik grup çok çok önceden yapmış yapacağını, göstermiş kalitesini pek dinlenmeyen bu şarkıyla. şimdi var olmasa da kendini, müzik anlayışını, üslubunu en azından bu şarkıda şöyle tatlı tatlı özetlemişler:

  and maybe we're just kids who've grown, and maybe not,
  and maybe when we're on our own, we don't have much,
  but oh, we are young and not tired of it,
  oh, we are young and easily lead,
  oh, why all the kids getting out of their heads.

  oh, class a, class b, is that the only chemistry?
  oh, class a, class b, is that the only chemistry between us?

  and maybe were just streatham trash, and maybe not,
  and maybe we're just capital flash in a stupid love,
  but oh, we are young and not tired of it,
  oh we are young and easily lead,
  oh, we are the kids and we're out of our heads.

  oh, class a, class b, is that the only chemistry?
  oh, class a, class b, is that the only chemistry between us?

  daha ne denir bunun üstüne ey okuyucu?

  edit: aslında onlar klavye de olabilir ya tam bilemedim şimdi
 • acayip güzel bir suede şarkısı,şarkının en önemli özelliği bitmek bilmemesi.şarkıdaki yaylıları da özel olarak dinlemek gerek.
 • 2010 yılında piyasaya sürülen the best of suede'e dahil edilmemesi kimin parlak fikriydi merak ettiğim güzel şarkıdır. ortada büyük bir ayıp var.
 • türkçe'ye aramızdaki çekim olarak çevrilmiş kitap. isminden en fazla basit okunur bir kişisel gelişim kitabı olduğu izlenimi edilse de, kitap sola unitas yayınevi'nden okuduğum diğer kitaplar gibi, basite indirgenmeye çalışılsa da konunun özünden sapmayan bilimsellik vaat ediyor. kitabın sonunda küçük puntolarla yazılmış 30 sayfalık kaynakça olması ne demek istediğim hakkında daha elle tutulur bir fikir verebilir.

  içinde bolca hormon, molekül, nörokimyasal, test hayvanları ve hatta insanı!, yapılan deneyler, çürütülen deneyler, latince kelimeler var; doktor olmadan da okunabilecek ama süper hızlı okunacak çerez kitap kategorisinde olmayan bir kitap.