şükela:  tümü | bugün
 • ian mcewan'ın küçük kızını kaybetmesinin sonrasını anlatan romanı.yetişkin ve çocuk kavramları üzerinde durulan, yetişkinlerin içindeki çocuğu, çocukların içindeki yetişkini irdeleyen ve arayan bir hikaye.
  1987 whitbread ödülünü almış yazar bu romanıyla.
 • benedict cumberbatch'in baş rolünü oynadığı bbc filmi. bu pazar 21:00'de yayınlanacağı söylenmiş.
 • bu romanı okuduktan sonra etrafımda o küçük kızın izlerini aradım. kaybolmanın ardından yaşadığı hayat, dallanıp budaklanan yazgısı, dokunarak geçtiği nesneler, en çok da o dışındayken anlatılan hikâyeye değmeyen yanları. olduğu gibi olamadıkları.
 • kitabı okumadım, filmini izledim. ilginçtir, hiç entri girilmemiş. belli ki film kimsenin ilgisini çekmemiş ya da altyazısı olmadığı için izlenmedi. neyse, benedict cumberbatch'in şirketinin ilk yapımı the child in time. kendisi aynı zamanda başrolde. roman kötü bir senaristin eline düşmüş gibi görünüyor. zira 1,5 saatte neredeyse hiçbir şeye doğru dürüst değinememiş senarist. her şeye yüzeysel değinip geçmiş. dolayısıyla hiçbir şekilde tatmin etmediği gibi "izlenmese daha iyi olurmuş" bile dedirtiyor. yani stephen'ın kızı kaybolduktan sonra eşiyle ilişkisi, stephen'ın charles'la dostluğu, kızının kayboluşu, kayboluşun yarattığı acı ve toparlanma çabaları... bunların hiçbirinin hakkı verilemiyor. sözde stephen'la charles çok yakınlar ama buna dair fazla done yok filmde. senarist stephen buchard kötü bir senaryo yazmış, julian farino standart bir şekilde çekmiş. kitabı okunsa daha iyi galiba. velhasıl sevmedim, başarılı bulmadım.

  spoiler
  sualler:
  1) charles niye birden ormanda yaşamaya başladı? hükümet niye charles'ın peşine adam taktı? charles niye intihar etti? cevap yok.
  2) stephen'ın kızı nasıl kayboldu, kız kaçırıldı mı, kaçırıldıysa kim kaçırdı, ne oldu kıza? cevap yok.
  3) stephen annesinin gençliğini ve daha doğmamış oğlunun çocukluğunu metroda nasıl görebildi? cevap yok. madem görebiliyor, kızının şimdiki halini görse ya!!
  4) stephen'a ilgi duyan kadının hükümetle ilgili söylediği şeylerin manası nedir, neler oluyor? cevap yok.
  velhasıl saçmasapan bir film olmuş.

  spoiler