şükela:  tümü | bugün
 • kramer ın görünmediği 2 seinfeld bölümünden biri. ayrıca jerry bu bölümde bi kızkardeşi olduğundan bahseder ama dizide bu konuda asla bişey söylenmez..
 • jerry'nin, plan 9 from outer space hayranlığına tanık olduğumuz bölüm. bölüm tamamıyle çin restoranında geçer.
 • seinfeld'in ikinci sezon on birinci bölümüdür. dizinin gelişmekte olduğu bir dönemde, 1991 yılında çekilmiştir.
  dizinin mihenk taşlarındandır ve ilk gerçek zamanlı episode'dur.
 • (bkz: james hong)
 • nbc yöneticilerinin ilk başta çekilmesine itiraz ettiği, fakat sonradan efsaneleşmiş, dizinin "hiç bir şey hakkında" olduğu mottosunu pekiştiren bir seinfeld bölümü. larry david'in rest çekmesi üzerine yapımcılar tarafından yapımına izin verilmiş ancak yayınlanması bir süre ertelenmiş. bu bölümün çekimi, ortalama bir bölüme göre yarı yarıya daha kısa sürede bitirilmiş.

  kramer'i canlandıran michael richards, bu bölümde yer almadığı için hayıflandığını bir röportajında belirtiyor. bu bölümde yer almamasının nedeni, dizinin ilk zamanlardında kramer'in evinden hiç çıkmayan bir karakter olarak düşünülmesi.

  ilk yayınlandığında kesilmiş, daha sonradan dvd box set'te görebildiğimiz bir sahnede george otel'de yatağın altına sıkıştırılmış yatak örtüsünü açmaya çalışırken bacağını sakatladığını söylüyor, zaten daha sonra telefona giderken bacağını tutup hafiften topalladığını görebiliyoruz. otel yatak odasında bacak sakatlama muhabbeti daha sonra the limo bölümünde de geçmektedir.

  yine bu bölümde george'un kullandığı "we're living in a society" repliği the limo isimli bölümde de tekrar edilmekte.
  george'u telefonda bekleten adam, beşinci sezondaki, diğer bir harika bölüm olan the puffy shirt'te fotoğrafçı olarak karşımıza çıkmakta.