şükela:  tümü | bugün
  • thom yorke'un the eraser albümden, her şeyiyle deneysel ve nefis bir parça.

time is running out for us
    but you just move the hands upon the clock
    you throw coins in the wishing well
    for us
    you just move your hands upon the wall

it comes to you begging you to stop
    wake up
    but you just move your hands upon the clock
    throw coins in the wishing well
    for us
    you make believe that you are still in charge
  • şarkı söylerken sözlerinin anlaşılmaması için elinden geleni yapan ve doğrusu bu haykırışları, uzatışları, karanlığımsı çığırışları kendisine pek bir yakışan thom yorke dışında kimseye gitmeyecek türden klasik thom yorke şarkılarından biri. ama albümün en iyilerinden biri mi, biri. ayrıca albümün diğer bir fevkalade ve benzer "zaman temalı" şarkısı için (bkz: and it rained all night)
  • kesinlikle the eraserin en başarılı bir kaç şarkısından biri, aslında albümde başarılı olmayan bir şarkı yok ama.. inanılmaz bir ritim duygusu, zaman ve sonsuzluk üzerine düşündürücü bir deney.
  • d&ad global student awards'un 2007 tarihinde düzenlenecek olanında ilk defa açılan müzik videoları kategorisine sponsor olan radiohead'in, klip çekilmesi için öğrencilere verdiği parça. bu ödüllerin verilip edilmesi haziranı temmuzu buluyormuş, bilmiyorum thom yorke araya başka klip ya da single koyar mı da; en azından şimdilik the eraser'ın harrowdown hill'den sonraki ikinci klip parçası için the clock diyebiliriz.

bir de şu hali var: http://www.youtube.com/watch?v=huxb6llly10
  • saate baktıran takvimi okutturan şarkı. 'time is running out for us' gözleri kapattıran yelkovanın kovaladığı akrep kadar yoran insanı. ''you just move your hands upon the wall'' içinden duvar geçen bir şarkıyı da sevme amına koyayım deli gönül.
  • akustik versiyonu thom abinin en sağlam solo performanslarından biridir. belki de en iyisidir ne bileyim...
  • bu sarkiyla ilgili uzun yazmak isterdim ancak su an etkisinden cikamadigim icin kisa bir tanimla gecistirecegim: thom yorke dehasinin zirve yaptigi, insani alip goturen, kafanizin icinde defalarca donup duran sarkilardan.
  • aynı zamanda according to jim dördüncü sezon yirmi ikinci bölümünün adı.
  • wake up diyor ya, allah onun belasını versin.