• kötü değil, pek iyi de sayılmaz. orta düzey bir seyirlik denebilir.

film hemen konuya dalıyor bu hızlı girişe rağmen ilk 1 saat sıkıcı ve monoton. daha sonraları kurgusu ile daha izlenebilir bir hal alıyor. aile üzerine düşündürdükleri filmi basit bir gizem filmi olmaktan kurtarıyor.

gerilim eksikliği filmin en büyük handikabı. suç gizem ağırlıklı filmlerde istediğimiz beklediğimiz o gerilim düzeyini yakalayamamış film.
  • film, babasının seri katil olduğundan şüphelenen çocuğun, kanıt toplamaya çalışırken bir yandan da "lan ben mi kafayı yiyorum acb" ikilemine düşmesini konu alıyor. benzer konu, summer of 84'da da mevcut. nitekim, summer of 84'da yan karakterler sırıtmıyor, hikayeyle uyum sağlıyor, bizim de onlardan biriymişiz gibi hissetmemizi sağlıyor ve bu sayede akıcılığı sürdürebiliyorlardı. the clovehitch killer'da yan karakter olarak gördüğümüz kassi'yi filmden çıkarsalar kopukluk şöyle dursun psikolojik gerilimin saçma sapan ergen aşkına dönüşmesini de engellemiş olurlardı.

kassi nedir, kimdir, necidir? güzelim tahkik unsurunu alıp yavşak coming of age sosuna bulamak ne menem bir iştir? halbuki çocuk, tek başına olayların üstesinden gelebilir, başkalarını olaya katmadan sonuca ulaşabilir, en sonunda da anneyi ikna etmeye çalışabilirdi.

babamın seri katil olduğundan şüphelensem (tövbe estağfurullah) gidip de ıdısının dıdısına "ya kuzen, benim peder seri katil glb" demem. arkamdan "evde otur otur kafayı yedi" deyu dedikodu çıkarırlar.

allah aşkına her bokun içine aşk-meşk koymayın, yapmayın kardeşim ya.
  • 2018 yapımı gizem-gerilim filmi: 5/10.

aşırı dindar bir amerikan kasabasında bir seri katil seneler önce 10 kadını öldürmüş ancak sonra cinayetlerine birden son vermiştir.

bu seri katili bulmak isteyen iki arkadaşın şüphelendiği çok yakın birisi vardır.

the clovehitch killer, duncan skiles'ın ilk yönetmenlik denemesi. zaman zaman durağanlaşıp izleyiciyi sıksa da, katilin "o" olup olmadığını öğrenme isteği filmi izlettiriyor. ancak finalde de pek çok şey havada kalıyor.

ek olarak, yer yer fargo'yu anımsattı bana.

--- spoiler ---

adam ne yapmaya çalışıyordu allasen? yatakta tepinmeler, maske takıp fotoğraf çektirmeler?

--- spoiler ---

edit: düzeltme için nihilus'a teşekkürler.
  • zor zamanlarda yokluktan izlenen ama bayılmasam da pişman etmeyen, merak ettiren gerilim filmi.
    10 yıl önce işlediği cinayetlere ara veren bir seri katilin kurbanlarını anma töreni ile başlayan film, babasının katil olduğundan şüphelenen gencin bir iz sürüp bir vazgeçmesi ile gerilimi tırmandırmasa da merak unsurunu ayakta tutarak filmi izlettirmeyi başarıyor.
    80'ler havası da yok değil. mekânlar, evler, çocukların arkadaşlıkları, çevrenin sosyal yapısı vs.
    finalde havada kalan önemli soru işaretleri var.
    imdb puanı 6.5.
    bence 6.
    aman izleyin gitsin netflixin boktan gerilim filmlerinden iyidir.
  • --- spoiler ---

en son babasının öldürmek üzere olduğu kadın ne oldu ??
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

baba'nın katil olduğunu bilmeme rağmen adamın çocuğuna sıktığı palavraları neredeyse ben bile yutuyordum.
    --- spoiler ---
  • kabızlık nedir sorusunun sözlük karşılığı bir film olmuş. film ilk sahneden jeneriğin aktığı son dakikaya kadar bize bir şey anlatmak istiyor ama kabız olmuş da ıkınıyor gibi.

film sadece katil kim sorusunun cevabını veriyor. onun dışında geri kalan tüm karakterler ve konular cevapsız soru kalıyor.

filmin kurgusu o kadar boktan ve o kadar fazla mantık hatası var ki insanin spoiler veresi bile gelmiyor.

hani daha önce hayatımda çok kötü filmler izledim ama ben bunun gibi hem kötü hem sıkıcı hem berbat kurguyu sahip olanını izlememiştim. 10 üzerinden 4.
hesabın var mı? giriş yap