şükela:  tümü | bugün
 • üç harikulade filmiyle*** kendi gösterişsiz, içten ve durgun tarzını yakalayan yönetmen thomas mccarthy'nin 2014'te vizyona girmesi beklenen yeni filmi.

  mccarthy filmlerini sevme sebeplerimden biri de ustalığı sorgulanamayacak fakat çok da göz önünde olmayan aktör ve aktrisler ile çalışmasıdır. bu filmde oyuncu kadrosunda yer alan steve buscemi bu güzelliği bir nebze sürdürse de yönetmenin dustin hoffman ve adam sandler gibi iki popüler oyuncuyla çalışacak olması da dikkat çekici.
 • türkiye'de 3 nisan 2015 tarihinde vizyona girecektir.
  http://fragman.link/the-cobbler/
 • adam sandler reign over me' daki performansının 10da birini yakalasa yeter dediğimiz film çünkü o birlik puanı yukarı çekicek thomas mccarthy yönetmenliği, yan rollerde ise dustin hoffman ve steve buscemi ikilisi yeterde artar.
 • güzel film ve devamı gelir diyorum. özellikle insanın içinde bir çok duyguyu uyandırması olası bir film. günümüz insanlarının benzer çekingenlikleri başrolde.
 • senaryosunda büyük boşluklar ve mantık hataları olan bir film.
  senelerdir benzer konulardan filmler yapılıyor ve bu tarz filmlerde gözüne gözüne klişeler olması zaten beklenen bir durum fakat, bu tip pazar eğlenceliklerinin çoğu izlenebilir yapımlarken the cobbler bir türlü istenen noktaya varamıyor. filmin bir tepe noktası yok, adam sandler, steve buscemy ve dustin hoffman'a rağmen film bir türlü ilerlemiyor, akmıyor, en sonunda da da bambaşka bir saçmalığa bağlanıp bitiveriyor zaten.
  çok sıkılmışsanız ve bol vaktiniz varsa hiç beklentisiz şekilde izlenebilir.
 • --- spoiler ---

  türkçesiyle "şans ayağıma geldi", thomas mccarthy'nin senaryosunu yazıp yönettiği 2014 abd yapımı komedi-drama-fantezi filmi. başroldeki adam sandler dışında steve buscemi, ellen barkin ve dustin hoffman'ın da rol aldığı ve fantastik konusuyla being john malkovich'i hatırlatan ilginç bir film. klasik bir sandler komedisi beklemeyin kesinlikle, yine de komik sahneler var tabii. babasından miras kalan tarihi dikiş makinesiyle tamir ettiği ayakkabıları giydiğinde, ayakkabının sahibine dönüşen orta sınıf bir esnafın hikayesi anlatılıyor. konu ilginç, ama sandler'ın romantik komedilerini tercih ederim. son olarak, filmin imdb.com puanı 5,8/10.

  konusu
  kuşaklardır aynı dükkanda ayakkabı tamirciliği yapan simkin ailesinin son temsilcisi olan max (adam sandler), gayet tekdüze bir hayat sürmektedir. bir gün dükkanda karşısına çıkan bir dede mirası, ona müşterilerinin yerine geçebilme şansı verince, bu tekdüzelik anında sona erecektir.

  imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt3203616/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/…i/the_cobbler_(2014_film)

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=xqgpdi5mm-4

  --- spoiler ---
 • çok aksiyon severlerin, empati kuramayanların, aile ilişkilerine önem vermeyenlerin izlememesi gereken film..aslında belki de izlemeleri gerekiyordur, bilemedim..
 • iyi adamların yahudi kötü kaba ve görgüsüzün siyahi olduğu film.
 • imdb'de 5.8'i bile nasıl gördüğünü anlayamadığım filmdir. eleştiremiyorum bile. neresinden tutsan elinde kalır. üşenmedim imdb'ye giriş yapıp 1 yıldızı bastım.
 • 99 dakikalık, 2014 yapımı film.

  "hafta içi akşam üstüsü" için hakkında araştırma yapmadan seçtiğim film; fantastik bir konuya ve şenlikli bir oyuncu kadrosuna sahip.

  adam sandler için yapılacak olumsuz bir yorum yok, dustin hoffman'ın da parasını vermişler şöyle bir görüneyim, adım yeter demiş belli ki. steve buscemi ise benim için sürpriz oldu ve severek izledim sahnelerini.

  filmin diğer bir hoş tarafı da açık hava çekimlerinin new york'un güzel sonbahar ve kış atmosferini yansıtabilme becerisi idi.

  basit ve tahmin edilebilir bir akışa sahip, abartılacak bir yanı olmayan, tv filmi havasında, zamanınız bol ise ve kafa yormayacak; popüler kadrolu bir iş arıyorsanız tavsiye olunabilir.

  5 / 10.

  her eve imdb