şükela:  tümü | bugün
  • avustralya'da yapilmis bir nevi reality show bu..

henuz yayinlamaya baslamadilar, reklamlari donup duruyor ama zannimca olay super. soyle ki:

bir kisim ingiltere, irlanda, iskocya vs. kokenli aileleri, coluk cocuk falan aliyorlar, bunlari ulkenin agaclik, sehirden ve medeniyet nimetlerinden gayet uzak bolgesine koyuyorlar.

kendilerine sadece iki yuz yil oncesinin imkanlari veriliyor. kiyafetler bile o doneme ait. elektrik yok, yol yok, su yok (kendileri bulup cikarmalari lazim)..

amac zamaninda adaya ilk ayak basip, koloni kurmaya calisan kisilerin yasam tarzlarini gosterebilmek. aileler kendi evlerini kendileri yapip, kendi yiyeceklerini yetistirmek ve de orada duzenli bir yasam kurmak durumundalar.

e tabi ortaya ilginc bir durum cikiyor..
  • ilk sezonu 2009 yazinda discovery channelda yayinlanmis, 10 bolumluk reality show.

senaryo, bir nukleer ya da biyolojik felaketin hemen sonrasinda geciyor. sehirler mahvolmus, yiyecek yok, su yok, elektrik yok. 10 kisilik bir grubu los angeles'in disinda bir yerlere saliveriyorlar (ki saniyorum belirli bir bolgeyi cekimleri yapabilmek icin kapatmislar, insandan arindirmislar), 10 hafta boyunca baslarinin carelerine bakmalari icin. icme suyundan gida teminine, kalacak yer bulmaktan guvenliklerini saglamaya kadar her sey bu 10 kisinin ellerinde. kucuk bir "koloni"nin hayatta kalma mucadelesini anlatiyor yani dizi.

ikinci sezonu da yakinda basliyormus.
  • ilk sezononunu bir avazda izlediğim discovery channel'ın büyük çapta bir hayatta kalma deneyinin bbg ile buluşmuş versiyonu.

10 haftalık bir deneye dahil olan ve toplumun genel resmini yansıtan ekibin hayatta kalma çabasında yaratıcılıklarını kullanmalarını, doğaçlamalarını,kadın ve erkeğin hayatta kalma mücadelesindeki farkları, mühendis ve ustabaşı arasındaki farkları, dışarıdan gelen tehditlerle mücadelelerini ve bir çok daha bir dolu şeyi ilgiyle ve heyecanla izledim.

kıyamet/büyük felaket sonrası bir zaman diliminde bir grup uzman tarafından yaratılmış bu deneyin parçası olduğunu bilerek olaya dahil olan 10 tane insanın gerçeklik algısının nasıl da bükülebildiğine şahit olabilirsiniz.

ilk sezondan, ikinci sezondan aslında hayatın kendisinden,

--- spoiler ---

sürdürülebilr kaynaklar ve güvenlik çok önemli gardaşlar.

--- spoiler ---
  • laurence fishburne, kevin zegers, bill paxton'ın başrolünde yre aldığı 2013 yapımı post apokaliptik film. aha frgamanı, takdir siz değerli sözlük yazarlarının,

http://trailers.apple.com/…s/independent/thecolony/
  • "post apokaliptik olan herşeye zombie dayamamız lazım mutlaka amına koyayım" filmi.
  • tamam abi boş zamanlarımızda hepimiz zombi mıhlıyoruz fakat hakkaten gereksiz olmuş. hani film belli bir noktadan sonra o aleti bulmaya felan yönelseydi bare. ayrıca uçakla kutuplara düşen sporcuların filminde adamın götü kesip yediler ama onlar hiç zombi oldu mu? olmadı. hadi şimdi siktir git.
  • laurence fishburne'lü soğuk bir zombi filmi. 10 üzerinden 3

hayal kırıklığı. kızdım mı? hayır. ama küfür ettim. kime? senarist ve yönetmene.

--- spoiler ---

köprüdeki patlama efektini itunes'dan 2.99 dolara indirebiliyoz lam
    --- spoiler ---
  • anlatmaya çalıştığı ne varsa eline yüzüne bulaştırmış film. ne gerilimi ne aksiyonu ne de kastırdığı insanların insanlıktan çıkma hadisesini doğru düzgün anlatmayı başaramamış.

hiç işiniz yoksa, yaz günü film bulamadım bari buna bakayım diyorsanız izlenebilir.
  • morpheus'un bile kurtaramadığı filmdir. hakikaten çok kötüydü.