şükela:  tümü | bugün
 • stephen king'in hard case crime serisinde yayınlanacak polisiyemtrak romanı.
  2005 ekiminde piyasaya sürülecek olan kitap, maine yakınlarında gerçekleşen gizemli bir ölümü, olayı araştıran iki gazeteci üzerinden anlatmaktadır.
 • stephen king'in 2005 te yazmış olduğu bir polisiye-gerilim romanı. türkçe'ye de colorado kid olarak çevrilmiştir. maine kıyılarında ölü bulunan bir adamın kimliğinin belirlenmesi çalışmaları ve bu yolda karşılaşılan gizemler ve zorluklar falan fıstık.

  hard case crime denen seriden çıkmış bu kitap, ama çok da ısmarlama ve zorlama değildir.

  güzel kitap. gizemli, bir çırpıda okunuyor. hikaye genel olarak 2 yaşlı kişinin kendi aralarında 1980 de bulunan bir erkek cesedinin hikayesini stajyer gazeteci bir kıza anlatmaları üzerine dönüyor. geçmişte geçiyor ama sıkmıyor, gizemini koruyor.

  170 sayfa, hızlı okuma ile 3-4 saatlik ömrü var. 12 ytl'ye satılıyor şu anda. kapak tasarımı çok çok kötü. civciv sarısı kapak üzerinde elinde silah tutan abiye giymiş bir kadın var. sanırım illüstratör kitabı okumamış ve kitabın sloganı olan "bakalım genç kadın ölü adamın sırrını çözebilecek mi?" yi baz almış. ya da kadın resmi ile kitap satmaya çalışıyorlar?! bizde yer yemesine ama stephen king okuyan adam "aha lan karı resmiiiee" diye kitap almaz veya kitap çekiciliği artmaz bu okurlarda...

  ne alaka lan?!

  ama king'in son dönem en iyi romanı için

  ahanda şu: (bkz: duma key)
 • http://www.dizboyudizi.com/haven-pilot-promo/ şeklinde bir dizi uyarlaması geliyor.
 • (bkz: haven)
 • stephen king'in de kötü bir kitap yazabileceğinin kanıtı olan eser.
 • (bkz: haven) kid'liğini bir türlü göremediğimiz koca adam. anasını, babasını, yapılışını, karısını, ölümünü, ölüsünü, dirilişini, vuruluşunu, belki tekrar ölüşünü(?) ve yokoluşunu görmemize rağmen kid'liğini göremedik. hoş kid dediklerinde de 27 felan ama olsun.