şükela:  tümü | bugün
 • bir watchmen karakteri. nam- ı diğer edward blake. 20. yüzyılın gerçek yüzünü görmüş ve tiye almaya karar vermiş çok saygıdeğer, bir o kadar da orospu çocuğu olarak tanımlanabilecek bir abimiz. zamanında dr. manhattan ile birlikte vietnam savaşına katılmışlığı vardır. suçla savaşmayı bıraktıktan sonra hükümetin pis işlerini yaparak zaman öldürmüştür*. ufak bir alıntıyla kendisini yad edelim;

  (kendilerine karşı çıkan bir isyanı oraya buraya el bombası atarak bastırdıktan sonra)
  nite owl: what happened to the american dream?
  the comedian: it came true! you are looking at it!
 • tam adı edward morgan blake (d. 1918 – ö. 11 kasım 1985). watchmen karakterleri içinde en kışkırtıcı, en seks düşkünü ve en maço karakterdir. dövüş ve silah konularında üstüne yoktur, hatta gençliğinde ozymandias'ı da bir güzel pataklamıştır. adrian veidt'in bu olayı asla unutamadığı ve bu yüzden intikam amacıyla kendi eliyle öldürdüğü tek maskeli kahraman olduğu da söylenebilir. filmin açılış sahnesinde dikkatli gözler, kendisinin izlediği televizyonun hemen yanında kocaman bir dildo bulunduğunu görebilirler.

  insan doğasının tüm pisliklerini görmüş ancak bunları umursamıyor olması itibariyle neredeyse dr. manhattan kadar insanlıktan kopuk ve duygusuzdur. lakin gözlem ve yorumları çürütülemeyecek kadar gerçek ve acımasızdır.

  öldürüldüğü sırada babası olduğunu bilmeyen kızına, durumu açıklayan bir mektup yazmakla meşguldü.

  http://watchmen.wikia.com/wiki/eddie_blake
 • sean penn'in yöneteceği film. baş rolde robert de niro olucakmış. de niro, martin scorsese'nin the king of comedy'sinde de bi' komedyeni canlandırmıştı.
 • (bkz: türk polisi)
 • tom shkolnik'in yönettiği 2012 yapımı bir ingiliz filmi.
 • (bkz: #60800448)
 • fragmanı yayınlanmış, 13 ocak'ta amerika'da gösterime çıkacak robert de niro filmi. 4-5 yıl önce proje ilk ortaya atıldığında yönetmen olarak sean penn'in adı geçiyordu ve yapım o haliyle umut vericiydi. ancak daha sonra filmin yönetmenliği önce sırasıyla her türe el atan mike newell'a, daha sonra da en son jason statham aksiyonlarına kadar düşerek memur yönetmenliğe geçiş yapmış taylor hackford'a emanet edildi. kadrodaki jennifer aniston'ın yerini de leslie mann aldı. projede giderek bir küçülme oldu kısacası. fragmanı da izleyince kendi halinde, iddiasız bir bağımsız film olmuş gibi görünüyor. de niro bu filmde harvey keitel ve charles grodin'le tekrar biraraya gelirken, başka bir ortağı billy crystal ise filmde kendi olarak yer almış. seyircinin geneli için kadro cazip görünüyor ama benim için robert de niro'nun adı izlemek için yeterli. bu arada kişisel bir not olarak; de niro tıpkı righteous kill'de olduğu gibi bayağı bir şişmiş göründü gözüme.
 • türkiye'de gösterim alıp almayacağı belli olmayan film :
  http://filmkalemim.blogspot.com.tr/…e-comedian.html
 • malum ortamlardan edinip izlediğim güzel komedi filmi. (romantik komedi de diyebiliriz aslında. aslında çok fazla romantizm yoktu gerçi, ama yine de...)

  çok bir beklentiye girmeden, ev arkadaşlarım cs:go oynarken ping oluyor diye interneti kullanamamam sebebiyle sırf vakit geçirmek için izledim ve çok keyif aldım. imdb'de 5,5 puan almasına şaşırdım gerçekten. tamam ortalama bir filmdi belki, ama 5,5'tan da fazlasını hak ediyor bence.

  amerikan stand up komedisini bana sevdiren louis ck'in dizisinde gördüğümüz todd barry ve nick di paolo'yu da yine louie'de olduğu gibi çok kısa yancı rollerinde görmek de sevindirdi. kadın başroldeki leslie mann de oyunculuk olarak iyi veya kötü denmeyecek bir performans sergilese de, çok tatlı, güzel ve hoştu.

  puanına bakıp izlememezlik edilmemesi gereken, üst düzey bir komedisi olmasa da eğlenceli birkaç saat geçirtebilecek, çerezlik bir filmdi.
 • son sözleri* "ıt's a joke. ıt's all a fuckin' joke. god help us all." olan watchmen'in gri karakterleri arasında koyu gri olarak görülebilecek karakter. 2009 yapımı zack snyder'in yönettiği filmde jeffrey dean morgan tarafından canlandırılmıştır.