şükela:  tümü | bugün
 • george a. romero'nun zombi filmlerinin atası sayılan night of the living dead'den sonra çektiği, çok bilinmeyen kült korku filmi. robert rodriguez'in planet terror'u konu itibariyle bu filme oldukça benzer.
 • şubat 2010 da yeniden çevrimini izleyeceğimiz korku filmi..konusu:"küçük bir kasabanın şebeke suyuna insanları birer katile çeviren bir virüs bulaşmıştır"

  filmin fragmanı:
  http://www.youtube.com/watch?v=sy8ceorxhma
 • trailerında gary jules filme uygun muhteşem mad world parçasıyla korkunun ne kadar üzücü bir durum olduğunu gösteriyor.

  http://www.apple.com/…ilers/independent/thecrazies/
 • 26 şubat 2010 itibariyle abd de görücüye çıkan ve ilk haftasonunda 16.5 milyon dolar hasılatla box office listesinde 3.sıradan giren film. amerikalı eleştirmenler filme iyi notlar vererek (roger ebert b vermiş) benim gibi bu filmi bekleyen korkuseverleri rahatlatmışlardır.

  yılın en önemli korku filmlerinden "the crazies", 16 nisanda ülkemizde "salgın" adı ile sinemalarda.
 • beklentileri karşılamaktan uzak saçmasapan bir film.
  zombie filmi gibi ama değil. virüs salgını filmi gibi ama o da tam değil. hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın anlatıldığı bir yol filmi gibi ama öyle de değil. "bu şerefsiz hükümet ne dolaplar çeviriyor hey dostum" filmi gibi ama neticesinde o da değil.
  çok şey olmaya çalışmış ama hiç biskim olamamış alelade bir film işte.
  türün meraklıları ve vakti bol olanlar bir şans verebilir ama ahım şahım bir şey de beklemeyin. ben izledim ve beğenmedim.

  imdb: http://www.imdb.com/title/tt0455407/
  trailer: http://www.youtube.com/watch?v=lemzwqult1q
  afiş: http://www.movieposterdb.com/poster/44540c1d
 • --- spoiler ---

  an itibari ile izlediğim ve sonunda dibinde atom bombası patlayan çiftimiz serpintiden dolayı içinde oldukları tır ile uçuyorlar ve ( wait for it ) parçalanmış tırdan çıkıyorlar. arkalarındaki mantar bulutuna bakıp el ele tutuşup nefes ala ala şehre yürüyorlar. şimdi atom bombası kente atılsa serpintisi tır uçaracak kadar bunları etkilese bunların havadaki oksijen yanarken nefes alabilitesini geçtim etraftaki çimlerin ve bitkilerin yanmadan durmasıda bir acaip.
  genel olarak karanlık ve sürükleyici korku değil ancak kafa dağıtmak ve adrenalini az da olsa arttırmak için alternatif bir gerilim filmi.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  her zamanki gibi bir grup inanılmaz şanslı gerizekalı, ölümcül bir virüsle karşı karşıyadır. nedense bu virüsler de hep böyle beyinsizlere dadanır bu tip filmlerde. bu beyinsizler de o kadar şanslı olurlar ki her türlü belayı kıl payı atlatırlar. ta ki filmin sonuna kadar.

  yaratıcılık namına hiçbir şey yok. saçmalık ve tutarsızlık diyorsanız, ondan bol da bir şey yok. üçüncü sınıf bir başka amerikan filmi işte..

  --- spoiler ---
 • paranormal activity'den bile kötüydü. artık gerisini siz düşünün.
 • gayet guzel korku ve gerilim filmi. klise sahneler, inanilmaz sansli insanlar ve bazi mantik hatalari kacinilmaz seyler zaten, artik ezberleyin sunu yahu. tamam basyapit degil ama gerilim, oyunculuk ve surukleyicilik tam kivaminda. boyle bir film daha ne kadar iyi yapilabilir gelip biri anlatsin bana, "remake" olmasi da cabasi... bir de siradisi bir son derken ne bekliyorsunuz, bunu da merak ediyorum ki sonu da gayet iyiydi bence.

  --- spoiler ---

  filmin en sonunda gittikleri kasabanin da virsuten etkilenmis olmasi bence filmin sonunu gayet ilginc kiliyordu...

  --- spoiler ---