• breaking benjamin'in son albümü ember'in olağanüstü şarkılarından biri.
    nakarat kısmı dilinize dolanır aman dikkat ediniz.

sözleri de şu şekildedir efendim;

ıt must have been inside my head
    ı lost the hope that ı have left
    and not at last it comes to pass
    we sleep, we dream, we have no less

along the path we lost our way
    ıt’s all a game that ı must play
    and now the weak that fall
    return to ash, defeated after all

fade away to the wicked world we left
    and ı become the dark of you
    say a prayer for the wounded heart within
    as ı become the dark of you

(let go)
    when all has come to life
    we live, we breathe, we die
    they call me to the light
    forever lost in time

with every dream we find
    we feed, we burn, we lie
    the fall of humankind
    the everlasting light

(let go)
    when all has come to life
    we live, we breathe, we die
    they call me to the light
    forever lost in time

with every dream we find
    we feed, we burn, we lie
    the fall of humankind
    the everlasting light

(let go)
    save this selfish world
    save this selfish world
    (let go)
    save this selfish world
    save this selfish world
  • grubun solisti benjamin burnley şarkıda grubun geri vokallerini yeterli bulmadığı için bir ara ashes of eden coverını yapan derek hough u geri vokal olarak almıştır .
  • sonundaki ''save this selfish world'' kısmı beni benden alan fevkalade şarkıdır.
  • son günlerde dilime ve aklıma dolanmış breaking benjamin şarkısı. evet gerçekten öyle bir dilime dolandı ki günde bir tur dönmeden rahat edemez oldum.

aslında çok sıradan sayılabilecek bir girişe sahip. hatta listede çıktığında "yine içim bayılacak" demiştim gündüz gündüz ama "fade away..." diye girdiği anda beni benden aldı diyebilirim. solistleri benjamin bu tarz müzikle uğraşıp her şarkıda sesini farklı tonlarda kullanabilen nadir sanatçılardan. inişleri, çıkışları inanılmaz profesyonel ve arkaya çeşit çeşit back vocal dizmeden ulaşılacak düzeyde. söylerken de dinlediğiniz kadar keyif alıyorsunuz. hem de nefes nefese kalmadan ve sürekli detone olmanıza sebep olan geçişlerle uğraşmadan.

şarkının melodisindeki hafif dramatik hava sözlerde direkt kırılıma uğruyor ve hayata negatifin de uçlarından bakan bir hikaye anlatılıyor. içten içe bağıra çağıra söylenmek istenen şeyleri bir melodiye uydurup deli damgası yedirmeyen şarkılara bu yüzden bayılıyorum. normalde bu şarkıdakilerin dörtte birini söyleseniz içki sofrasında bile krediniz olmaz.

hoş bir piyano cover'ı.
  • yıllar yıllar oluyor breaking benjamini ilk dinlediğimden bu yana. bb sembolünü dövme yaptırmaya karar vermiştim hatta. sesi beynimdeki öyle noktalara dokunuyor ki meditasyon etkisi yapıyor. red cold river da çok iyi mesela. ama dark of you bambaşka seviye. dünyada bbenjamini ve daughtryi dinleyen herkesi kucaklama istegi var içimde.
hesabın var mı? giriş yap