şükela:  tümü | bugün
  • şu ana kadar hala başlığının açılmamış olmasıyla şaşırtan ve yine an itibariyle steam' de demosu sunulmuş olan garip, öcülü möcülü, gönül rahatlığıyla kobrayı salabildiğiniz bir fps oyunu. ilki konsol exclusive' di ama bu devam oyunu pc' ye de geliyor aynı zamanda.

http://www.embracethedarkness.com/us/
  • demoyu uzun uzun sindire sindire oynadım. mükemmel bi oyun geliyor diyebilirim. grafikler baştan ağaşı değişmiş. cell shade tabanlı yapılmış ve hikayeye resmen cuk oturmuştur. demo steam, xbox live, ve psn de mevcuttur. edinmeyen arkadaşlar edinsin oynasın yaysın.
  • ilkini oynamadım bu oyun gümbür gümbür gelmekte. kontroller inanılmaz rahat, nişan alma sistemi süper. grafikler olması gerektiği kadar iyi. demo güzel yerde bitti hikâye de açılır. ilk oyunun hikâyesini pek bilmiyorum doğal olarak ama karakterimiz jackie için çok da hoş şeyler cereyan etmemiş sanırım. sabırsızlandım çok fena ön sipariş vermemek için zor tutuyorum kendimi. yine bir indirim yakalar, çekeriz oradan.

ps. lan acaba alice madness returns'deki gibi buna da ilk oyunu koyma gibi bir kıyak yaparlar mı?

edit: yapmamışlar amına koyim. en azından özet geçmişler o da bir şeydir.
  • bu oyunun birincisini çok büyük bir haz alarak oynamıştım. ilk konsol exclusivelardan biri olmasına rağmen o kadar değeri bilinmemiş bir oyundu darkness i. oynanış olarak sıkıntıları olsa da atmosferi gerçekten nadir olarak diğer oyunlarda gözlemleyebileceğiniz şekilde sizi içine çekiyordu. hele 1. dünya savaşı temalı bölümleri beni mest etmişti.

bugün oyunun ikincisinin demosunu oynadığımda ''işte bu'' dedim direk. oynanışı geliştirmeyi bırakın resmen baştan sona ele geçirmişler ve üstüne üstlük -cell shade grafiklerin çekiciliğinden olacak- atmosfer aynen hatta daha da iyi bir şekilde sizi kendine bağlıyor. yapımcılar demodan bile muhteşem bir kurgu yakalamayı başarmış. demosuna -ki demonun başında ''demo kendine özgüdür, oyundan bağımsızdır'' yazıyor- bu kadar emek harcandığı belli olan bir oyunun kendisi nasıl kötü olabilir ki?

birincisini oynamayan suser arkadaşlarıma kesinlikle ikincisi çıkmadan birincisini bitirmelerini öneriyorum. zaten ilk çıkan konsol oyunlarından biri olduğundan fiyatı maksimum 20tl dolaylarında seyrediyor. hem hikayeye yabancı kalmazsınız hem de değeri bilinmeyen bir oyunun hakkını vermenin hazzını yaşarsınız.
  • bugün 1 saat kadar bakabildim oyunun kalanıda ilk bir saati kadar başarılıysa bu yılın ilk bombası patlamıştır derim hemde ne bomba.
    oynanış ve çeşitlilik olsun hikaye anlatımı ve aksiyon olsun her şeyiyle tarzl sahibi başarılı bir oyun diyebilirim ilk bir saatteki ilk intibayla.
  • darkness isimli yaratığı mike patton seslendiriyormuş.

http://www.joystiq.com/…-2-brings-back-mike-patton/
  • bölüm dizaynları olsun, hikayesi olsun, müzikleri olsun, çizgi romanına selam çakan ayrıntıları olsun çok güzel oyun. tek sorunu çok çabuk bitmesi. ona rağmen yeterince tatmin ediyor.
  • türkçe anlatımlı ilk on dakikasına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=qolutdivnu8

tüm incelemer için:
    http://www.youtube.com/user/oyungezer
  • oynadıktan sonra artık kesinlikle eminim benim 2k games'in oyunlarına karşı bir zaafım var. bu oyuna 7.0 puan veren tüm siteleri de bildiğin kınıyorum yaşlı bir teyze gibi kınıyorum.
  • tek kelimeyle muhteşem bir oyun. aşırı kanlı öldürme yöntemleriyle insanda sinir stres bırakmıyor. ayrıca harika da bir hikayesi var.

--- spoiler ---

asylum bölümleri geldiğinde hangisi gerçek diye şüphe etmeye başlıyorsunuz. acaba bir deliyi mi kontrol ediyoruz yoksa darkness'ın karanlık gücüne sahip bir mafya patronunu mu emin olamıyor insan. belki de bu bilinmezliğe cevap bulma isteği insanı daha da bir bağlıyor oyuna. ayrıca tımarhanenin tepesinde iki farklı oyun sonu arasında seçim yapıyorsunuz. benim tavsiyem şu ki: almayın olum o hapı, darkling siz o hapı almayın diye kendini feda etti, gidin jenny'i kurtarın, sonra da görün ebenizin şeyini eheheh. o son çok daha güzel tabi. ilginç cehennem insanlarıyla ve onların ilginç cehennem silahlarıyla* karşılaşıyorsunuz. bi de sonunda jenny yerden kalkarken kamera öyle bi yere odaklanıyo ki, uu beybi *
    *

--- spoiler ---