şükela:  tümü | bugün
 • yavaş tempolu bir dram. üstüne bir de konusu klişe. bir adam yıllardır gelmediği şehrine babası yeniden evlenecek diye gelir. harap haldeki bu adamın gelmesiyle eski defterler açılır, sırlar ortaya saçılır. konu klişe ama filme kötü diyemem. ortalama bir film kanımca. bilhassa amerikan bağımsız sinemasından bu türden (sırların ortaya çıkması konulu) çok film çekildiği için pek şaşırtmıyor the daughter. ama gerilimli atmosferiyle izleyiciyi diken üstünde tutmayı başarmış yönetmen. bu arada film, usta yazar henrik ibsen'in the wild duck adlı oyunundan uyarlanmış. bunu da belirtmek gerek. öte yandan oyunculuklar iyi. geoffrey rush, sam neill, paul schneider, miranda otto, anna torv iyi oynamışlar. aralarında en iyisi merkezdeki elemanı oynayan schneider.
 • atmosferini izleyici iyi geçiren bir film, hikayesi her ne kadar basit olsa da izledikten sonra pişman etmeyecek cinsten (2015 yapımı için)
 • 2015 yapımı olanı başrollerinde geoffrey rush ve sam neill, ewen leslie gibi oyuncuların yer aldığı, oldukça basit bir konusu olmasına karşın günümüz insanlarınon bu basit hadiseler içerisindeki reaksiyonlarının ne gibi sonuçlar doğurabileceğini gözler önüne seren, izlediğiniz de aman da nerden izledim demeyeceğiniz bir film.
 • rus 2012 yapımı izledim güzeldi. altı genç kızı öldüren adama soruyorlar neden öldürdün onlara acıdığım için öldürdüm demesi güzel. filmin sonunda tam ağlamaya başladığınızda adamın yardım ettiği kadının sahip çıkması bence alışılmışın dışında olan bir film onun için çok güzel
 • oskarın en iyi animasyon kısa film dalında aday olan film.

  daria kashcheeva, stopmotion olan bu filmin görüntü yönetimi ve senaryosu ile animasyon filmi hakettiği noktaya taşımış; özgün bir anlatım, bakış açısı yakalamıştır kanımca.

  animasyonlarda bir şeyi kendi içinde gerçeklik düzlemine oturtmak daha kolaydır, bu sebeple zaman-mekan-olay kavramları olabildiğine esneyip hatta deforme olabiliyor sırıtmadan. böylece daha kısa sürede birçok şey anlatılabiliyor. the daughter filminin, böyle bir tercihe gitmeden gerçeği çok güzel bir şekilde yakalamasıydı sanırım bana göre etkileyici ve samimi tarafı. bunun yanısıra daria'nın filmin müzikleriyle bile kendisinin uğraşması 'nasıl zaman buldun ablacım?' dedirtip saygı duyduruyor.
 • son zamanlarda bu isimle cekilen iki tane yeni film var.

  amerikalilarin cektigi rezalet otesi olan bir tane var (bkz: http://www.imdb.com/title/tt2349212/)

  ruslarin cektigi bir basyapit niteliginde olan icin (bkz: http://www.imdb.com/title/tt2416822/) ruslarin cektigi su baslikta incelenebilir (bkz: doch)
 • ayrıca 2015 tarihli ilgi çekici bir filmdir.

  http://www.imdb.com/title/tt3922816/?ref_=nv_sr_1

  izledim
  güzel oyunculuklar
  basit ve güzel hikaye
  harika bir kurgu
  süper oyuncular

  beyin ve kalp sikmeye birebir bir dizi

  oturup ağlamak istiyosanız izleyin