şükela:  tümü | bugün soru sor
  • shakespeare in lovefilminin dans sahnesindeki büyülü şarkının ismi. dans hareketleri ile tamamlanınca melodi şahane oluyor. böyle şatolar, lordlar, celtler falan..
    http://www.youtube.com/watch?v=ukhsbpdhfso
  • uykunun kaçtığı bir haftaiçi gecesinde yıllar sonra yine rastgeldiğim shakespeare in love filminin tamamlayıcı unsuru. vazgeçtim. film bu müziğin tamamlayıcı unsuru olmalı. öylesine hisli bir aranjman

aslında buraya tarihi,etnolojik tespitler kasıp müzikoloji üzerine aforizma bakınızlayıp gitmeye geldim. aniden gereksiz geldi.

sadece dinleyiniz ve müzik ilimi yapacağını yapsın. tek bir kelime etmeden ifade edilmiş duyguları dinleyin. duru akışında flüt adeta sahneye çıkmış tiyatrocu gibi siz seyirciye sorular sorsun, siz de cevaplayın. siz ona sorular sorun sonra o cevaplasın. tiradını oynasın;sonra yine sorular sorsun. en sonunda ayakta alkışlayın çıkın sahneye sarılın vedalaşın. yüzünüze bir gülümseme yayılsın, ama gösterinin bittiğine de içten içe üzülün. az önce yine 10 kere dinledim her seferinde böyle hissettim ben.

neyseki sıradaki seansa ücretsiz biletiniz var replay