şükela:  tümü | bugün
 • çekimlere önümüzeki günlerde başlanacak olan devam filmi....ilk filmde mağaradan kurtulan sarah hastanede tedavi görmektedir. bu arada yeni bir ekip mağaraya sarah ile birlikte iniş yapmak istemektedir. shauna macdonald yine sarah rolünde karşımıza çıkacak..filmin yönetmeni jon harris.

  --- spoiler ---
  ilk filmin sonu çok tartışmalı bitmişti. aslında mağarada yaratık falan olmadığı tüm kadınları sarah ın öldürdüğü bile konuşuldu..ikinci bölümde her şey aydınlığa kavuşabilir.
  --- spoiler ---
 • oldukça saçma ve gereksiz bir film olacak gibi görünüyor, zira ilk filmin* amerika ve ingiltere gösterimlerinde farklı sonları vardı. biz elbette ingiliz olanını sevmiştik çünkü çok daha güzeldi, şok ediciydi. amerikan versiyonu ise hollywood klişelerine uysun, hatta onlara güzelinden bir ayar olsun diye "mutlu son"la bitiyordu. bu devam filmi anlaşılan bu "mutlu son"dan yola çıkacak...
 • 2005 tarihli gerilim filmi "the descent"'in devam filmi. bu sefer yönetmen koltuğunda neil marshall oturmuyor. filmin oyuncu kadrosuna bakıldığında ilk filmdeki hatunları aynen görüyoruz. ölenler, yeniden dirilmeyeceğine göre bol flashbackli sahneler bizi bekliyor gibi. belki de karşımıza crawler olarak çıkarlar, olur mu olur. 15 mayıs 2009 diyorlar gösterim tarihi için. kisfmet tabi.
 • neil marshall bu sefer executive producer olacak. konusu kesin olmamakla beraber "mağaradan yarı deli bir şekilde kurtulan sarah yetkililere derdini pek anlatamaz. mağarada kalan 5 arkadaşı için kurtarma ekibi kurulur ve sarah'da o ekiple gitmeye zorlanır."

  trailer: http://www.youtube.com/watch?v=f6lievce-r0
  (yapımcı şirketlerin isteği ile trailer sürekli siliniyor, youtube'da the descent 2 trailer diye arayın çıkar.)
 • şu linkten de fragmanı izlenebilecek, korku severlerin dört gözle beklediği, bu sonbaharda görücüye çıkacak olan devam filmi. ilk filmde mağaradan kurtulan sarah bir kaç yetkili ile tekrar mağaraya geri inecektir. ilk filmde hakkında bir çok teori üretilen sarah karakterinin gerçek yüzünü bu filmde göreceğiz.

  http://www.dailymotion.com/…rt-2-trailer_shortfilms
 • son derece tırt ve başarısız bir devam filmi. tamam; elbette izlenecek, izleyeceksiniz, izlendi, izlenmeli ama fazla da bir şey beklememek lazım kanımca.
  ben şahsen beklentilerimin karşılığını bulamadım.

  imdb: http://us.imdb.com/title/tt1073105/
  trailer: http://www.youtube.com/watch?v=jjh1ul-rzmu
  afiş: http://www.movieposterdb.com/poster/b1aabf34
 • ortalıkta cıscıbıl fink atan yaratıkların bir tanesinin bile ne sikinin ne daşaanın görünmediği bir film. hayır, özellikle yarak daşak meraklısı olup da aradığım, "bi görem bari leyn ehehe" dediğim için değil tabi. görüntü yönetmeni iyi iş çıkarmış, onu demek istedim.

  unutkan edit: şu cıbıldak elemanların çıkardığı ses için: (bkz: son dönem japon fantastik korku filmi ses efekti) (bkz: oeh)
 • birinci filmi kadar iyi olamamis —ki beklemiyorduk zaten— devam filmi. bu kotu oldugu anlamina gelmiyor, gideri var, geriyor yine ama yapilmasa da olurdu yani. ilk filmin alisilmisligi olunca ayni seyleri gormek pek tat vermiyor ama sonunda ne olacagini merak etme duygusu surukleyiciligi atesliyor. yine soru isaretleriyle birakan bir sonu var ki ucuncusu de gelecekmis...

  --- spoiler ---

  yaratiklarin sictigi bok tuneli de guzel bir detaydi...

  --- spoiler ---
 • korku filmi severim ve serinin ilk filmini beğenmiştim. bu yüzden serinin devam filmini izlemeye karar verdim. bunu yazıyorum çünkü ben bi bok yedim sen yeme istiyorum.

  --- spoiler ---

  sarah'ın neden çığlık attığı çok açık, serinin üçüncü filmi çevrilecek lafını duyuyor ve avazı çıktığı kadar bağrıyor. artık sen hesap et. film ne kadar kötü? başrol oyuncusu devam filminde oynamamak için ölümü seçiyor.

  --- spoiler ---
 • ilkini, vay efendim film ödül aldı, eleştirmenler iliklerime kadar korktuk falanda filanda demişler diye bir arkadaşın gazına gelerek izledim, tek kelimeyle şunu söyleyebilirim ki büyü filminde bile daha çok gerilmiştim. gün yüzü görmemiş insanların evrimleşerek birer canavara dönmesi iyi bir fikir ama karanlıkta bir anda çıkıp garip garip sesler çıkararak izleyiciyi koltuğunda hoplatmak takdir edersiniz ki vasat hatta onunda altında bir filmin yapabileceği bir etkidir. sonra amerikan filmlerinin vazgeçilmez bir klişesini daha, tehlikenin üstüne ucunda ölümde olsa gebereceğini bilsende, paramparça olsanda git, pişirip önümüze servis etmişler ki ayıp ! aradan geçen yıllarda o zamanlar 14 - 15 yaşlarındaki kitleyi kandıracağınnızı düşünüyorsanız iyi iş çıkarmışsınız . sonuçta 3 ün olabileceğini söyleyen yazarlar var. ne diyelim hayırlı işler !

  ekleme: bu espriyi yapmazsam ölürdüm.
  3 adımı görmez.. *