şükela:  tümü | bugün soru sor
 • the wire birinci sezon ikinci bölümünün adı.
 • gameplay olarak telltale oyunlarına benzer, yine episodik olarak ilerleyen, finlandiya menşeli bir adventure oyunu. where the dead lie isimli ilk bölümü çıktı henüz.

  iki karakteri yönetiyoruz, birisi orta yaşlarını aşmış bir polis, diğeri artık aile kurmuş, bu işleri bırakmış eski bir suçlu. çete hesaplaşmasına benzer bir cinayet ve bu iki karakter üzerinde gelişecek bir hikâye var ilk bölüm itibariyle. grafik tarzını ve noir atmosferini sevdim ben, ama fazlasıyla kısa bir ilk bölüm olmuş.
 • ilk episode ile yarattığı hevesin çeyreğini bırakmıyor bitene kadar. bundle'da falan olursa oynanır. yoksa hiç para verip boşa harcanan potansiyel yüzünden tadınızı kaçırmayın.
 • çizimler dışında pek güzel yanı yok. iddia ettiği the wire - telltale games karışımı müthiş atmosferden çok uzak. bölüm başı 1 liradan fazla verilmez.
 • rival games yapımı bir oyun. steam'de hakkında şöyle bir incelemede bulundum. buraya da yapıştırayım ki almak isteyenler için yol gösterici olsun.

  "tavsiye etsem mi etmesem mi diye düşündüm epey. ama nihayetinde etmemeye karar verdim. tabii oyun 1 tl civarında düştüyse denemek için alabilirsiniz. o kadar da kötü değil. belirteyim.

  oyun sayılmaz aslında bu. müzik eşliğinde çizgi roman okuyorsunuz ve bazı seçimleri de size yaptırıyor oyun. ki bu seçimlerin çok aşırı etkisi olduğunu söyleyemeyeceğim.

  oyunun en büyük eksilerinden bir tanesi, ses olmaması. yani ayak sesi, silah sesi gibi şeyleri eklemek çok zor olmamalı. bunun yerine arkaplana fotoğrafları yapıştırıp, uyutacak tarzda üç tane müzik eklemek olmuyor. o an bir çatışma oluyor ama siz arka planda klasik müzik dinliyorsunuz resmen. olacak iş değil.

  yine seçim diyaloglarına çok özenilmemiş. bazen seçtiğim seçeneklerde, karakter istemediğim hareketler yaptı. yani onu seçtiğimde ben farklı bir cümle kuracağını düşünüyordum. güzel yapılamamış. istemediğiniz şeyleri yaptırabiliyor oyun.

  nihai olarak, en azından advanced seviyesinde ingilizceniz yoksa almayı düşünmeyin bile. dili ağır ve tamamen dil üzerine kurulu bir oyun."
 • diziyle ilgili başlıktaki ilk entry'nin iptal edileceği, ikinci sezonunun olmayacağı olması da komik oldu*