şükela:  tümü | bugün
  • başrolündeki fernanda andrade'yi sezin akbaşoğulları sandım.
  • ilk yarısıyla merak uyandıran ve kendini ilgiyle izlettiren, ikinci yarısıyla üç buçuk attıran şeytan çıkarmalı film. bugün sinemada izledik, başlangıçta "bu ne yeaa," desek de gayet ilgiyle ve beğeniyle izledik.
    sonu hiç olmamış.
  • şeytan çıkarmayla ilgili bir film. bu kadar olumsuz eleştiriler ve düşük puanlar aldığını bilseydim bu filmi izler miydim bilmiyorum. şimdiden 2012'nin en kötü filmi olarak ilan eden sinema eleştirmenleri var. hatta bazıları gelmiş geçmiş en kötü film sonunu gördüklerini iddia edecek kadar ileri gidiyor. sırf bu yüzden bile merak edenler gidip izleyebilir.

kişisel görüşüm eleştirilerin çok ağır olduğu yönünde. blair witch ile başlayan, cloverfiled ve paranormal activity gibi filmlerle devam eden "birilerinin kaydettiği videoların ortaya çıkması ve bizim de bunları izlememiz" ekolü bu filmde de kullanılmış. ben bu tarzı seviyorum ama artık suyu çıkmaya başladı sanki. korku filmi yapmak gerçekten çok zor, seyirci en çok bu tür filmlere eleştiri getirir: "bu ne abi yeaa, hiç korkmadım ki ben". blair witch yeni bir soluktu, tuttu, eyvallah. ama biraz yenilik getirin artık şu korku filmlerine.

şeytan çıkarma ayinlerinin etkileyici olduğunu belirtip, sonunun gerçekten çok boktan olduğunu söyleyip kaçıyorum.
  • amerikalılar akın akın gitmişse vardır bir bildikleri diye gidip pişmanlığında ötesinde çıktığım film. hayır zaten toplasan salonda 20 kişi vardı, yanımda iki kız sonuna kadar tahammül edemedi bile.
    gerilim film diye üstelik 15+ falan olunca beklenti oluşmasın bu film ilgili. sadece şeytan çıkarma ayiniyle ilgili kısımlarda bir hareketlenme var o kadar. imdb den 3.8 alması gayet normal, fragmanına bakınca çok farklı bişey hayal etmiştik oysa ki hatta imdb nin yanılmasıdır demiştik demez olaydık.
    lafın kısası bu filme verdiğimiz parayla ilgili eski bir arkadaştan bir inciyi paylaşabilirim:
    "parayı dilenciye verseydik en azından sevaba girerdik."
  • evdeki imkanlarla kendi kendimi daha çok korkutmayı başarabiliyorum. hadi korkalım biraz adrenalin olsun istiyorsanız yanlış adres efem.
  • sahnelerin başarılı olduğu kabul edilebilir fakat o kadar kötü detaylar vardı ki kurgu adına. koca film italyada geçiyor ve italyanca duymadık bile, herkes ingilizce konuşuyor. hadi tamam hatun anlasın diye o öyle. ama küçük kızın ailesi neden ingilizce konuşuyor? hayır yani çok mu zor tüm filmi italyanca yapıp altyazı koymak. rec filminin başarısı da buradan geliyordu bana göre, gerçekçi olması için herşeyi yapmıştı herifler. tamam italyancayı geçtik, kameraman adam heryere girdi be, sırf kurgu yapalım diye herifle vaftize gitti. halbuki bu anlatılabilirdi polis tarafından. tamam hadi bunu da geçtim. bu film bize vatikan'daki şeytan çıkarma derslerine elinizde kocaman bir kamerayla girebildiğinizi ve sınıfın içinde ders anlatılırken rahat bir şekilde çekim yapabildiğinizi de öğretti, vay anasını. ve filmde çok büyük spoiler boşlukları oldu:

--- spoiler ---

kızın annesine ne oldu?
    genç rahiple (adını unuttum ama saçlı olan diyelim) amcası arasında ne oldu da iblisler bunu ona hep söyledi durdu?

--- spoiler ---
  • gittiğim için lanet savurduğum, ilk yarısında arkadaşın omzunda uyuduğum, amatör kamera çekimi yaptıklarında çok daha gerçekçi görüntü yakaladıklarını sanan zihniyetlerine sövdüğüm, bu kadar boş beleş bir filmi neden hala gösterimde tuttuklarını anlayamadığım filmsi. evet, filmsi. gitmeyin. koskoca bir buçuk saatlik zamanda öyle yararlı şeyler yapılabilir ki...

film bitiminde 7-8 dk kimse salonda çıkmamış, karanlıkta oturmuş, "film bu kadar saçma bitemez, durun devamı gelecek" düşüncesiyle beklemiştir. öyle bir film yani.
  • dedik ki hadi gece seansına gidelim, korku filmi de seçelim ki eğlenceli olsun...

arkadaş demez olaydık. ilk defa bir filme geldiğime bu kadar pişman oldum. ki tahammüllü bir sinema izleyicisiyimdir; öyle kıyasıya eleştirmem, ağır konuşmam...

ama şu arkadaşınıza güvenin, gerçekten gitmeyin bu filme.
  • yok abi dinlemedim kimseyi, arkadasımıda aldım gittim bu filme. paranormal activity 1'i gayet beğenen iki kişiydik. biraz o tadı yakalasa iyi olurdu. ama yok gercekten yok, bütün sahnelerden birkaç saniye önce -şimdi bu olucak, -aha şimdi böhh diye cıkıcak vb.. diyebiliyorsunuz. gerilmekmi.. evet çok gerildik ama esnemekten.. belki yüzlerce belki binlerce sinema izlemişimdir. ama hayatımda izlediğim hemde para verip izlediğim en berbat filmdi açık ara.
  • "ehh işte" dedirten film. cebinizde fazladan bir 15 milyon tl(yeni paraylan 15 tl)niz varsa, gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. pek bi ekşın beklemeyin derim. ama yine başroldeki ablayı izlemeye değer. çok güzel bi abla değil ama ne biliyim işte. filmde aklımda kalan tek şey o abla oldu.