şükela:  tümü | bugün soru sor
 • stargate sg1 3x13. bölümün adı. apophis'in sokar'ın elinden kaçarak tekrar güçlenmesini anlatır. bölümün adı da artık eskisi gibi bir mısır mitolojinden bir karakter yerine 'bildiğimiz şeytan' rolüne bürünen sokar'a bir göndermedir.
 • gün itibariyle net ortamına sızmış albümdür, ilk izlenimim başarılı olduğu yönünde, ronnie james dio, tony iommi, geezer butler ve vinny appice'ten oluşan bir kadrodan kötü birşey beklemek mümkün değil zaten..
 • öncelikle (bkz: #15855423). sonralıkla,

  albümü tam sinidiremeden bu entry'i girmek istemezdim, ama evet bir tir tir titreme modundayım, o yüzden diyorum ki:

  65 yaşında dedelerin, yeni yetmelere hard rock dersi verdikleri, günümüzde çıkan yegane (evet bu kadar iddialıyım) hard rock albümüdür. ha ama, #15855423'de de belirttiğim gibi, bir heaven and hell değildir. belki de olmamalıdır da, çünkü zaten böyle bir bekleyişte olmak da yanlıştır. yaratıcılık konusuna gelince ise, gönlümün albümde birden fazla bible black tarzında şarkı istediğini de kendime itiraf etmem gerektiğini düşünüyorum.

  albümü sindirdikten sonra gelecek edit'de görüşmek üzere. esen kalın.
 • ilk turdan sonra follow the tears'ın en çabuk etki gösteren şarkı olduğu söylenebilir - zira şahane, atmosferik ve şahane bir şarkıdır kendisi. devamı sonra.
 • sadece bu yılın değil son 20 senenin en iyi heavy metal albümünü bekleyip, onu bulamadığım albüm olmuştur. favori dio'lu sabbath albümüm dehumanizera erişemiyor, heaven and hell gibi klasikleşmesi de zor. best of albümü için apartopar yaptıkları shadow of the wind, the devil cried ve ear on the wall bu albümde olsaydı en iyi beş şarkıdan üçü olarak gösterilir, direkt parlarlardı tahminen. o yüzden anlayamadım neden böyle olduğunu, belki de henüz anlamadım, zamanla diğer sabbath eserleri gibi büyür, tüm hayatımızı kapsar, hiç bilinmez. zaten şu anda da sound'uyla, sözleriyle, müzikalitesiyle, müzisyenlik ustalığıyla heavy metal kelimelerine farklı bir değer biçen herkesin kulak vermesi gereken bir albüm olmayı başarıyor. bildiğiniz şeytan işte, kendi yarattığı cennet ve cehennemden bildiriyor.
 • aşağıdaki tracklistde gördüğünüz birbirinden güzel on şarkıyı barındıran muhteşem heaven and hell albümü.

  1. atom and evil
  2. fear
  3. bible black
  4. double the pain
  5. rock and roll angel
  6. the turn of the screw
  7. eating the cannibals
  8. follow the tears
  9. neverwhere
  10. breaking into heaven
 • aynı zamanda pretty little liars ikinci sezon beşinci bölümünün adı.
 • bir mike carey romanı. dönerci üstünde dükkan açmış çarlık rusyası ordu paltosuyla gezinen medyum-hokkabaz-şeytan çıkarıcı felix castor aslında harry dresden'den daha ilginç biridir. ölüler yattıkları yerde durmaktan vazgeçtikleri beri niş bir sektör halini alan şeytan çıkarıcılık mesleğinde bolca dayak yemek ve kendine güvenmeyen polislerle çalışmak dışında kendi kendine konuştuğu sıralarda sezdirmeden dylan thomas alıntılar.

  bir gün sıkıcı bir "özel arşivdeki hayaleti kov" işi olduğundan daha karışık bir hal alır ve olaylar gelişir.

  gözle görülür bir boyutta olan, belki de tek problemi eldekinin polisiye öykü akışını tam oturtamamış olması. bu sorunun da çözüldüğü örnek için bir sonraki felix castor romanı vicious circlea bakılabilir.