şükela:  tümü | bugün
 • ismini bizzat douglas adams'in koydugu pink floyd albumu.. douglas adams isme kar$ilik kendisine teklif edilen paranin ingiltere'de cocuk esirgeme kurumu e$degeri bir yere bagi$lanmasini istemi$tir..
 • bu adamlarin giderek daha kotu music yaptigina olan inancimin kesinlik kazandigi album.ancak high hopes dinlenilesi bir sarki.
 • pink floyd'un david gilmour etkisinde progressive rock'a daha da yaklaştığı nefis bir albüm...
  high hopes aşmıştır..
 • douglas adams'ın albüm için bulduğu bu* isim parlamentoda çalan çanı temsil etmektedir.
 • pink floyd'da roger waters sonrasi donemin iki albumunden biridir (otekisi a momentary lapse of reason). david gilmour babamiz, roger'dan arinmi$ bir muzik yapmaktadir. bu arinma iyi midir kotu mudur o ki$ilere kalmi$tir, ama roger'li zamanlardan farkli oldugu kesindir. $arkilar daha kisa, daha yakalayici melodiler agirlikta, $arkilarda "giri$ geli$me sonuc" belli, oz. album kotu mudur denilirse, degildir demek lazim. hem muzikalite hem de $arki sozleri ve besteler acisindan ba$ta high hopes olmak uzere coming back to life, a great day for freedom hic de siradan degildir. ama asla eski 4-6 parca arasindaki uzun konsept albumleri gibi olamaz. yine de farklidir i$te, gitarina kurban olunasi bir insandir david gilmour, keza rick wright ve nick mason da... cluster one calmaya ba$larken zaten albumu seversiniz, regardless of roger or whomever...
 • david gilmour dönemi pink floyd albümü.. syd barrett ve roger waters dönemlerinden çok farklıdır, ama ayrı bir tadı var bu dönemin..(bkz: dinginlik)
 • lyriclerin bir kısmının david gilmour'un o donemde yeni evlendigi karisi polly anderson*'a aittir. bunun yani sira album kapagi genellikle oldugu gibi yine storm thorgerson tarafindan dizayn edilmistir. son olarak album (bence) muzikal anlamda roger waters zamanindaki pink floyd albumlerden daha bile guzeldir.

  edit: polly anderson degil, polly samson imis: tesekkurler snowflake.
 • iyi bir albümdür ama pink floyd, darkside of the moon'la çıtayı o kadar yükseltmiştir ki, nispet yapıldığında the wall ve darkside of the moon'un gölgesinde kalır. ancak, müzik dünyasında hangi albüm darkside of the moon'un gölgesinde kalmamıştır ki? bu durum albümü kötü yapmaz, zaten içerisinde high hopes gibi inanılmaz bir başyapıt barındıran albüme kötü diyen yalan söyler. sadece bu parça bile gilmour'un dehasını kanıtlamaya yeter.
 • high hopes un başını çektiği ve bütün şarkıları güzel olan albüm. cluster one, marooned kubar şarkılarıdır
 • bir kaf dağı albümü. pink floyd'un içimde tınısını bıraktığı en güzel albümü. bir uyku, bilinçsizlik arketipi. o albümü dinlerken 'gökyüzü' nü ''hissediyorum'' inanılmaz derecede somut ve dokunulası. müzik bu işte, dedirten, bütün olarak 'tek' albüm. çan sesleri, sis griliği, puslu ve karanlık ovalar, ıssızlık. biçok kelimeyi görünür kılıyor, ve bütünde her şeyi 'silik' bırakıyor.

  coming back to life, kadar güçlü.
  tanrı varsa ve ibadet istiyosa, sadece bu adamları yarattığı için ona şükran sunardım. ama diz çökmeden tabii.
hesabın var mı? giriş yap