şükela:  tümü | bugün
 • coffin love isimli çok güzel bir parçanın yaratıcısı, avustralyalı rock grubu. başarılı albümleri var. müziklerinde belirgin şekilde syd barrett'ın etkisi var.
  http://www.thedollyrockermovement.com/
 • underrated olan güzel gruplardan biri daha. avustralyalı rock tayfasından ne kadar güzel işler çıktığını görmemize vesile olup coffin love, the only one gibi şahane eserler yaptıkları için kendilerine ne kadar hayran olsak azdır efennim.
 • our days mind the tyme isimli şahane bir albümleri bulunan psych rock grubu. ecstasy of gold'a yaptıkları the ecstasy once told isimli şarkıları da muhteşemdir. kaçırmayınız.
 • üzerine psikolojik bir araştırma bilmiyorum ancak, insan hayatının belli kesitlerinin belli başlı duyular ile segmentleştirildiğini anımsıyorum. atıyorum, çocukluğumun kokusu bu diyeceğiniz bir çiçek kokusu, o dönemlerde yaşadığınız sokağa yayıldığından öyle anımsarsınız belki de.

  benim için koku ile beraber müzik de hayatımın belli kesitlerinde paternleşebildi, hatta bir noktadan sonra belli yılların, belli dönemlerinin müzikleri, albümleri oldu. örneklendirirsek, amin maaloufile geçen bir dönemin 'kokusu' benim için anouar brahem , iskandinavyada geçen bir dönemin 'kokusu' tenhi oluverdi. gibi gibi.

  hayatımın en güzel tatillerinden birini de şu geçtiğimiz iki haftada geçirdim. the dolly rocker movement da içinde bulunduğum ortamın cennetleşmesinde büyük rol oynadı. our days mind the tyme kokusunu hayatıma kattıkları için kendilerine bolca teşekkürler.
 • yeryüzündeki en underrated gruplardan biri olsa gerek. bu kadar kaliteli müzik yapan bir grubun bu kadar az bilinmesi üzücü, keza spotify haftalık keşifi takip etmesem benim de varlıklarından haberim olmayacaktı. muhteşem bir ecstacy of gold coverı ile tanıdıktan sonra diğer şarkılarına da göz attım ve beğenmediğim olmadı diyebilirim. mekan/zaman göreliliğini bozabilen, başını pink floyd'un çektiği bir kaç alternatiften biri.