şükela:  tümü | bugün
  • a perfect circle’ın yeni albümü mü? olabilir. allah diyorum.
  • dün yayınlanan yeni a perfect circle single ı.yıllardır tool ile birlikte içimizde ukteydi yeni albüm.dün açıp dinlerken elim ayağım titredi,heyecanlandım.uzun süredir hiç bir şarkı bu kadar mutlu etmemişti.

parçayı ise çok beğendim.baya kaldıkları yerden devam etmişler gibi.yıllar süren boşluk olmamış gibi giriyor her nota.maynard biz ölümlü kullarına kırıntıları attı bakalım neler gelicek ardından.

"fuck the doomed,you're on your own"
  • maynard'ın, hepimizin suratına ne kadar işe yaramaz, bitmiş, boş, yardıma muhtaç olduğumuzu haykıran sesini çok özlediğimi hatırlatan en yeni a perfect circle şarkısı.

ne şarkı ne vokal bildiğimiz a perfect circle değil, daha ofansif, sert bir şarkı. sözleri ise yedi ölümcül günahı öven yeni bir " christ " üstüne dönüyor. dine de yeni dünyanın değerlerini yitirmesine de sövüyor. çok özledik bunu be.

" what of the pious, the pure of heart, the peaceful?
    what of the meek, the mourning, and the merciful?
    all doomed
    all doomed"
  • grup üyeleri geçen sene canımız istediğinde stüdyoya girip şarkı kaydedeceğiz diyordı. misal geçen sene by and down bu şekilde yayınlanmıştı. yeni albüm beklemeyin, yeni albüm gelecekse tool'dan her an gelebilir.

bunun yanı sıra şarkıya gelince, apc'nin yaptığı şarkılardan biraz daha farklı. bahsedildiği gibi daha agresif bir şarkı. ancak ve ancak genel olarak, 03:44'e kadar thirteenth step albümü sound'u fazlasıyla hissediliyor. sonrası ise mer de noms albümüne refere ediyor kanımca.