şükela:  tümü | bugün
 • artık çıksın da kvotheme kavuşayım büyük aşkımız kaldığı yerden devam etsin diye patrick rothfussu elimden geldiğince facebook ve blogu üzerinden darladığım kitap. daha 2013ü yeni yarılamışken 2014ü beklemek çok zor geliyor ki 2014ün kimbilir hangi ayında türkiyeye gelecek çevrilecek falan muhtemelen 2015i bulacaktır kitaba kavuşmamız. yine de döneceğini bildiğin sevgiliyi beklemek gibi ayrı bi tadı var onun da
 • yayımlanmasıyla, the kingkiller chronicle serisini tamamlayacak olan son kitaptır.
 • eğer yeterince paranız varsa, bir karakterine isim babalığı yapabileceğiniz kitap. http://www.ebay.com/…x:it&_trksid=p3984.m1555.l2649

  bu da demek oluyor ki, daha çıkmasına çok var a dostlar :(
 • (bkz: #39072780)
 • yazarı patrick rothfuss'un 31 mart 2014 tarihinde attığı tweet ile 2015 yılında çıkmayacağını duyurduğu, the kingkiller chronicles serisinin 3. ve son kitabı.

  serinin çok sürükleyici olduğunu öğrendiğimde aynı zamanda kitabın 2015 yılında çıkacağı söyleniyordu. ben de fazla beklemeyeceğim düşüncesiyle başlayıp bitirdim ilk kitabı. sürükleyici ifadesini fazlasıyla hakediyor. şimdi 2. kitabı idareli okumakla bir anda bitirip beklemeye razı olmak arasında seçim yapmam gerekiyor.
 • geçen bu seriyi okuyan 2. insanla tanıştım( karşı cins hemde). bi anda 5 10 adım öne çıktı ya. ama beni kandırmış zilli 3. kitabı çıktı diye. bende uzun süredir bakmamıştım ne yaptı patrick diye inandım. şimdi araştırmaya fırsat buldum baktım. bi nane yok. sinir oldum bak. çok umutlanmıştım o dandik ingilizcemle bile okumaya razıydım. lakin üzdü beni..

  kitapdan da bahsedeyim biraz; şimdi kitap çok hoş çok güzel yazmış abimiz. sayfa sayısı çok ama başlayınca duramıyorsunuz. ilk kitabı max. 3 4 günde. bitirip 2. ye geçtim lakin oda dayanmadı 2günde oda bitti. adam 10 yılda yazdı10 gün sürmedi bitmesi.

  içerik olarak kaladin olsun kvothe olsun onun çarpık aşk hayatı olsun. gerçekten çok aşırı güzeldi hala pdf leri telefonumda. sıkıldığımda metroda açar okurum bi kendime gelirim.

  büyüksün patrick.
 • --- spoiler ---

  üniversiteden niye kovuldu?
  kralı nasıl öldürecek?
  chandrialılarla karşılaşacak mı?
  karşılaştıysa sonuçları neler
  olaylar buraya nasıl geldi?
  nasıl kote oldu?
  niye sempati yapmayı bıraktı?
  rüzgarın adını unuttu mu?
  hatta rüzgarı istediği zaman çağırabiliyor muydu?
  tarihçi ile ilk karşılaştıklarında çıkan örümcek benzeri canavarlar nerden geliyor?
  bast kim?
  yoltaşının asıl olayı nedir?
  sim ile will ne olacak?
  bast onu eski haline geri çevirmeye çalışıyor, neden?
  yoksa chandrialılarla savaşmadı mı?
  denna'nın hamisi kim?

  son kitap diyor adam ya. son kitap. 2000 sayfada daha fazla soru sordurmaktan başka bir şey yapmamışsın, son bir kitapla bağlamayı mı düşünüyorsun? ilk kitabın arka kapağında; "benim adım kvothe" diye başladıktan sonra anlattıklarından, trebon'un nasıl yanıp yıkıldığı ve felurian haricinde bir soruya cevap alamadım.
  --- spoiler ---
 • patrick rothfuss'un yayıncısı şubat 2016 itibarı ile "ben daha kitap taslağı falan görmedim, patrick henüz tek satır göndermedi" açıklaması yaptı.

  patrick ise bitmiş metin kendisinden çıktıktan sonraki süreç için, kendi cümlesi ile diyor ki "at least a year to edit and publish". yani editöre metni teslim ettikten sonra kitabın en az 1 yıllık daha işi olduğunu söylüyor. en az 1 yıl.

  ancak patrick'in tahmini çok iyimser. bir önceki kitap olan the wise man's fear'ın tamamen bitmiş metni editöre teslim edildikten sonra editing ve basılma sürecinin 3 sene sürdüğü düşünülürse, "en az 1 yıl" demek en fazla politically correct bir ifade olmuş olur.

  patrick eğer 2016 içinde yayımcısına tamamen bitmiş metni teslim etmeyi başarsa bile, bir önceki kitap ile aynı +3 yıllık farkı koyduğumuzda 2019'a ulaşıyoruz.

  ya da bir mucize oldu ve bu tembel göt, dizi yapımcıları ile uğraşmaktan fırsat bulup 2017'de teslim etti diyelim; editing ve basım süreci en iyimser tahmin ile +2 sene sürer; sonuç olarak yine 2019'dan önce okuyamayız.

  patrick ibnesinin oyalayıcı açıklamalarına kanmayın ve size tavsiyem; en az 2018'den önce hiçbir şey okumayı beklemeyin. umut en büyük kötülüktür.
 • ilk iki kitapta ki çoğu olayı unutucaz kitap çıkana kadar.
 • senin yazacağın kitaba sokayım ben. 2016 bitiyor , biz hala kitap bekliyoruz.