şükela:  tümü | bugün
  • şu başlığa 70 senelik bilgi girip yeşillendirmeyelim lütfen. evet bayadır beklenen bir kitap ve dolayısıyla insan bir gelişme var zannediyor.
  • ağustos 2020'de çıkacağı söylenen kitap. gelse de okusak artık.
  • okumadan bu dünyadan göçüp gideceğim diye korktuğum kitap. muhtemelen kitap çoktan yazıldı, düzenlemeleri yapıldı, tekrar güncellendi, son haline geldi. fakat biliyoruz ki patrick rothfuss kitaplarının dizi/film haklarını vermiş. kitapların dizi olarak yayınlanacağı hakkında kesine yakın yazılar var. bu da demek oluyor ki, o dizi bitmeden bu kitap gelmez.
  • bu yil (2020) kitap yayimlanacak mi sorusuna verdigi yaniti, orospu cocugunun kendi agzindan dinleyelim: https://clips.twitch.tv/littlehotslothtinyface

tarih falan yok. 2020'de de cikmayacak.

senin yazacagin kitabin da senin de amk.
  • çıktığında okursam adam değilim. tavırlara bak lan.
  • kitap ne zaman çıkacak diye soranlara da atarlanmış canlı yayında!!!
    lan ayı sana ne sorsun takipçilerin? kitabını yazıp yayınlaman dışında ne işi olur insanların seninle?

gören de adam laboratuarında aşı araştırması yapıyor da biz acele ettiriyoruz piyasaya çıkar diye o yüzden kızdı zanneder.

arkasındaki raflara da yığmış mısır gevreklerini. heyvan!
    akşama kadar doldurup doldurup yiyordur dana.
  • dizi, film anlaşması yapılana kadar çıkmayacağını düşündüğüm kitap. fantastik kurgu yazarlarının para aşkı bıktırdı artık, adamların okurlarına cidden saygısı yok. belirli bir okur kitlesi oluşturmuşsun, adamlar seni ciddiye alıp takip ediyor, yazar olarak sorumluluğun bitirdiğin kitabı yayınlamak. aman belki çok para kazanırım dursun hele şimdilik dersen tüccarsın demektir. grrm dingili dizi başladıktan sonra bu şöhret budalalığına o kadar kaptırdı ki kendini, dizi başladı bitti tek kitap çıkaramadı. şimdi yayınlasa etkisi iki sene öncesine göre oldukça düşük olacak, alıp okur muyum emin değilim. içimde ejderhaların dansını bitirdikten sonraki istek ya da merak yok artık. bu dingil de aynı, fantastik kurgu yazarlarını gerçek yazar saymayan edebiyatçılara hak verme aşamasına getirdiler gerçekten. kaldı ki bu tipin kitabının dizi olursa çok ta başarılı olacağını sanmıyorum. olay örgüsü tek bir karakterin etrafında dönüp duruyor. dizi olarak sıkıcı olmaktan öteye gitmez.
  • yıllardır beklediğimiz kitap. 2013'te, 2015'te, 2018'de, 2020'de çıkacak denildi. bari çıkacak gibi konusmasalar. bir de rothfuss kızıyor bu konu açılınca :/ george martin'den beter mi bilemiyorum.
  • kral katili güncesinin 3. ve son kitabı. yaklaşık 10 senedir çıkması bekleniyor ama hala tık yok.

hani hamile kadınlar bir yandan çocuğun doğmasına sabırsızlanır ama diğer yandan da gebeliğin yarattığı o bağı ve duyguyu kaybetmek istemezler ya, işte ben de tam olarak böyle hissediyorum. hem aklıma geldikçe bir an önce çıksın istiyorum, hem de son kitap olacağı için okuyup bitirme ve ömür boyu kvothe'nin maceralarından mahrum kalma düşüncesinden aşırı geriliyorum.

patrick rothfuss'a da kızamıyorum açıkçası, bence o da kvothe ile vedalaşmak ve bu efsaneyi sonlandırmayı kabullenemiyor.

mükemmel hissettiğiniz, bir daha karşınıza çıkmayacağını, yerini hiçbir şeyin tutamayacağını ve bir gün biteceğini bildiğiniz aşkı yaşamak gibi doors of stone'u beklemek.
  • kitabın geleceği ile alakalı, editörünün yaptığı paylaşım için (bkz: #110747660)