şükela:  tümü | bugün
  • avatar the last airbender'in senaristinin eylul 2018'de gosterime girecek olan yeni yapimi.
  • 14 eylul'de netflix'e tum bolumlerini koyacaklarmis. frame rate'i ve 3d sahneleri trailer'da pek ic acici gozukmuyor. avatar hatrina izleyecegiz bakalim.
  • avatar hatrına hiç bir ön yargıya kapılmadan şans vereceğim yapım. felsefesine bakmak lazım. hikaye derinliği ve katmanları önemli.
  • yeni fragmanı yayınlanmış olan, netflix'in çizgi dizisi.
    gelse de izlesek.
  • bugün itibariyle netflix'e gelmiş olan çizgi film. bu aralar çıkacağını biliyordum da hiç aklımda yoktu, steven universe izlemek için girmiştim direkt bunu çıkardı karşıma netflix efendi. açtım bende sararsa bitiririm dokuz bölüm zaten diye ama iki bölüm izleyip kapadım.

hikaye fena değil gibi, karakterler biraz fazla stereotip ve klişe, fena olmayan diyaloglar ve espriler vardı bir iki yerde biraz yetişkinlere de hitap eden diyebileceğimiz, animasyon ve renkler filan berbat ötesi, hiç sevemedim zaten bu 3d tarzı ben ne deniyosa artık buna belki hastası vardır tabi bilemeyeceğim. fragmanı izlediğimde de zaten demiştim belki hikaye iyiyse katlanılabilir diye ancak şimdilik yeteri kadar merak uyandırmadı, bakalım.
  • ilk iki bolum oldukca klise ve siradan ise de sabredip 4. bolumu de bitirdim. diyebilirim ki bir avatar degil tabi ama, korra'dan daha iyi. umarim bolumler ilerledikce yukselise devam eder.
  • korra'dan daha iyi olmayan seri, ama yine de seyredilebilir.

bir de animasyonları çok kötü. yerli trt çocuk animasyonu gibi, düzgün render alınmamış. karakterlerin hareketleri kesik kesik hep.
  • bok gibi animasyonlara sahip yapım.

yazana yönetene lafım yok ta çizenin allah belasını versin. hatta vermiş bile olabilir. bu kadar boktan bir şeyi ancak çarpılmış birisi yapabilir.

ben de türkiye'de animasyon gelişmedi sanardım ama anlaşılan gerçekten de trt çocuktan birileri yurt dışında çalışmaya başlamış.

resmen frameden kesmiş lan adamlar. hafızada yer mi yoktu olm? neyin kafası bu fps.

animasyonu yapmaya bu kadar bile zahmet etmeyip direkt storyboardu koysaydınız. manga falan derdik, oturup okurduk efendi gibi.
  • tüm sezonu bitirdim ve hikayesini cidden başarılı buldum. dikkatle dokumuşlar ve işin içine farkında olduğum kadarıyla deus ex machina sokmamışlar. fantastik yapımlarda (hele de çocuklara yönelik olanlarda) böylesine özenli mantık örgüsüne kolay rastlanılmıyor. korra'da bile*.

bazı sahnelerde framerate'ten fazla kıstıkları eleştirisine katılıyorum. umarım gelecek* sezonlarda bu tarafı biraz geliştirebilirler. karakterlerin de başlarda biraz klasik geldiği doğru, ancak şunu da söylemeliyim: roket takımından beri bir çizgi filmde izlemekten en çok keyif aldığım "kötüler ekibi" bu dizideki olabilir.
  • sokka'nın seslendirmesi ve iskoç aksanlı bir nightelfin varlığından ötürü keyifle izlediğim çizgifilm. onun dışında, özgün bir senaryo olmaması üzücü tabi. game of thrones, warcraft (ve hatta day of the dragon) çağrışımları hissettirirken, bir ara dragon's lair oynadığım zamanlar aklıma geldi. son olarak da, cgi'a da nalet olsun.