şükela:  tümü | bugün
 • avatar hatrına hiç bir ön yargıya kapılmadan şans vereceğim yapım. felsefesine bakmak lazım. hikaye derinliği ve katmanları önemli.
 • yeni fragmanı yayınlanmış olan, netflix'in çizgi dizisi.
  gelse de izlesek.
 • bugün itibariyle netflix'e gelmiş olan çizgi film. bu aralar çıkacağını biliyordum da hiç aklımda yoktu, steven universe izlemek için girmiştim direkt bunu çıkardı karşıma netflix efendi. açtım bende sararsa bitiririm dokuz bölüm zaten diye ama iki bölüm izleyip kapadım.

  hikaye fena değil gibi, karakterler biraz fazla stereotip ve klişe, fena olmayan diyaloglar ve espriler vardı bir iki yerde biraz yetişkinlere de hitap eden diyebileceğimiz, animasyon ve renkler filan berbat ötesi, hiç sevemedim zaten bu 3d tarzı ben ne deniyosa artık buna belki hastası vardır tabi bilemeyeceğim. fragmanı izlediğimde de zaten demiştim belki hikaye iyiyse katlanılabilir diye ancak şimdilik yeteri kadar merak uyandırmadı, bakalım.
 • ilk iki bolum oldukca klise ve siradan ise de sabredip 4. bolumu de bitirdim. diyebilirim ki bir avatar degil tabi ama, korra'dan daha iyi. umarim bolumler ilerledikce yukselise devam eder.
 • bok gibi animasyonlara sahip yapım.

  yazana yönetene lafım yok ta çizenin allah belasını versin. hatta vermiş bile olabilir. bu kadar boktan bir şeyi ancak çarpılmış birisi yapabilir.

  ben de türkiye'de animasyon gelişmedi sanardım ama anlaşılan gerçekten de trt çocuktan birileri yurt dışında çalışmaya başlamış.

  resmen frameden kesmiş lan adamlar. hafızada yer mi yoktu olm? neyin kafası bu fps.

  animasyonu yapmaya bu kadar bile zahmet etmeyip direkt storyboardu koysaydınız. manga falan derdik, oturup okurduk efendi gibi.
 • tüm sezonu bitirdim ve hikayesini cidden başarılı buldum. dikkatle dokumuşlar ve işin içine farkında olduğum kadarıyla deus ex machina sokmamışlar. fantastik yapımlarda (hele de çocuklara yönelik olanlarda) böylesine özenli mantık örgüsüne kolay rastlanılmıyor. korra'da bile*.

  bazı sahnelerde framerate'ten fazla kıstıkları eleştirisine katılıyorum. umarım gelecek* sezonlarda bu tarafı biraz geliştirebilirler. karakterlerin de başlarda biraz klasik geldiği doğru, ancak şunu da söylemeliyim: roket takımından beri bir çizgi filmde izlemekten en çok keyif aldığım "kötüler ekibi" bu dizideki olabilir.
 • sokka'nın seslendirmesi ve iskoç aksanlı bir nightelfin varlığından ötürü keyifle izlediğim çizgifilm. onun dışında, özgün bir senaryo olmaması üzücü tabi. game of thrones, warcraft (ve hatta day of the dragon) çağrışımları hissettirirken, bir ara dragon's lair oynadığım zamanlar aklıma geldi. son olarak da, cgi'a da nalet olsun.
 • "keşke 2d çizimlerle yapılsaydı." diye iç geçirerek izlediğim ama yine de sevdiğim netflix çizgi dizisi. callum konuştuğunda sokka'nın sesini duyup duygulanmamak elde değil zaten. birinci sezon itibariyle yeterince ilgi çekici buldum, ikinci sezondan itibaren kendini geliştirir zaten.
  --- spoiler ---

  özellikle kral harrow'un öz oğlu olmamasına rağmen callum'u asla dışlamayıp gerçek bir baba gibi sevmesi ve callum ile ezran arasında kardeşlik bağı çok hoşuma gitti. böyle güzel mesajlar vermeleri hoş.

  --- spoiler ---
 • rayla'nın aksanını tuhaf bulunca biraz yorumlara baktım. iskoçlar da genel olarak hoşlanmamış, klişe iskoç taklidi muamelesi yapmışlar.
  eğlenceli, kolay izlenen bir çizgi dizi ama göze veya kulağa batan yönleri de var. şurada benim düşüncelerimi aynen yazmışlar. link

  "the show isn’t perfect: the slightly shaky animation and some markedly shakier accents (the elves range from terrible-fake-scottish to nebulously english, for reasons unknown) take some getting used to. but for anyone who relishes in a good fantasy story or has longed for a new cartoon of avatar’s caliber, the dragon prince seems set to deliver. ıt offers escapism without being blinkered, in a world that’s like ours in the ways that matter—and different from it in ways that are immensely satisfying."
 • animasyonları dolayısıyla -haksız da olmayarak- sözlükte dayak yemiş, avatar the last airbender'ın yazarlarından aaron ehasz tarafından yaratılan netflix yapımı animasyon dizisi.

  bence güzel ya. ben beğendim yani. bi last airbender asla olamaz. olabilse de olamaz yani. aangle çocuk yaşta kurduğumuz bağın yeri ayrı. ama güzel yani izlenir. en büyük sıkıntısı kısa olması olmuş bence. 9 bölüm aşağı yukarı 3,5 saat sürüyor toplam. bir günde bitti. biraz daha uzun olaydı hikayeyle, karakterlerle, dünyayla biraz daha bağlantı kuraydık iyiydi.