• 2004te kendi adlarını taşıyan ilk albümlerini çıkaran,punk ve kabareyi harmanlayarak müzik yapan britanya grubu.
  ingilizce biyografilerini okuyabileceğiniz link :
  http://www.highroadtouring.com/…ography&printable=1
 • dresden dolls almanyanın dresden şehrinde yapılan çok ünlü bebeklerdir böyle taa ikinci dünya savaşı zamanlarından önce; günümüzde kendileri afedersiniz hayvan gibi pahalıdır.. adını bu bebeklerden etkilenerek koyan punk hardcore kökeninden gelip kabare müzikal yapı istikametine gitmekde olan sadece bir piyano ve bir davuldan ibaret muhteşem grubun ise bir de sı vardır yani the dresden dolls .. ayrıca kendileri ne biritanyalıdır ne de yeni bir grupturlar.. 2000 yılında muhteşem bir tanışma ile kurulmuşlardır; ki ikiside birbirinden güzel a is for accident ve the dresden dolls adında 2 albümleri bulunur bunun ötesinde bostonludurlar hatta best band in boston gibi bir tanımlama yaparsam şaşırmayın, trendkilli de hastası yaptım zaten.. yaratıcılığına kurban kaşlarına hayran olduğum amanda da brian da şahane muhabbet insanlar ki evet hava yapıyorum bu cümle ile flame syndromeun yeni sayısıyla kitlelere kitle katacağım zaten..
 • http://www.dresdendolls.com/ ‘da klipleri izlenebilir, sarkilari dinlenebilir, alisveris yapilabilir.
 • nasıl yorum yapacağımı bilemediğim güzel mi güzel grup. tarzlarını brechtian punk cabaret olarak tanımlayan bir gruba daha ne yorumu yapılabilir ki zaten. iyi bir brecht kabare yeterliyken hayranlığa böyle bir müzik ve neredeyse gördüğüm en iyi siteyle ağzımı açık bırakan grup oldular. fotoğraflar da grup gibi.yorumsuz... .umarım kısa sürmez. çünkü iki albüm de birbirinden güzel.
 • (bkz: dresden dolls)
 • roadrunner records'tan album cıkartmıs veya cıkartacak olan grup *
 • (bkz: half jack)
 • piyano&vokalde amanda palmer ve davulda brian viglione'den olusan boston'lu grup.. cok farkli, insani bi anda icine ceken ve tuketmeden birakmayan bi enerjisi var muziklerinin..
  ne tarz muzik yaptiklarina iliskin gerek kendilerin yaptigi "brechtian punk cabaret", gerekse bir cok konser tanitimlarinda yer alan "kabarenin pj harvey ve violent femmes ruhuyla harmanlanmis hali" tanimlari ancak cok uzak bi fikir verebiliyor gercekten de icinde kaybolunan sarkilari hakkinda..
  sadece dinlemeli ve bizzat yasanmali, gorulmeli..
hesabın var mı? giriş yap