şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: dresden dolls)
 • olmamış, olamamış bir dizi ki henüz sadece üç bölümü yayınlandı. bu sezonun yeni atılımı olması beklenirken sanırım baltayı ense köküne yiyecek anlaşmalı bölüm sayısı sonunda, tabi eğer senaryo, oyunculuk ve reji değişmezse...
 • tutmamış görünsede p2p ortamında en çok paylaşılan diziler arasına girmiş olan yapımdır, bir göz atmakta fayda var.

  http://www.scifi.com/dresden/

  edit: türkçe alt yazıları çevrilmeye başlamıştır, izlemek isteyenlere duyrulur.
 • harry potter ile max payne in karışımı bir karakter olan harry dresdeni paul blackthorneun canlandırdığı ve dresden in etrafındaki mistik olayları işleyen dizi.chicago police teşkilatının dresden a atadığı,onun davalarından başka bir şeyle ilgilenmeyen dedektif connie murphyi valerie cruz canlandırıyor. asırlardır kafatasına hapsedilmiş bir hayalet olarak dizide bulunan bob karakteri dışında dizide hareketli bir şey yok gibi, bu kadar az asıl karakterle ilginç bir dizi çıkartmak oldukça zor aslında, bir şekilde kendisini seyrettiriyor. her bölüm birbirinden bağımsız parçalardan oluşuyor, bu da devamını getirmesi için seyirciyi zorlamayan ve diziye kan kaybettiren bir özellik gibi geldi bana. mistik güçlere, büyü ve doğa üstü olaylara ilgi duyanlar için seyredilebilir bir dizi.

  web sitelerinde de küçük bir flash oyun var,ipuçlarından yola çıkarak kimin katil olduğunu bulmaya çalışıyorsunuz.
 • fantastik kurgu yazarı jim butcher'ın yurtdışında oldukça popüler olan kitap serisi ve bu seri temel alarak yaratılmış dizi.

  dizi için henüz bir şey söylemek erken belki, ilk bölümlere göre kendini biraz daha toparladı ama kitapların zenginliğinin ve anlatımının yanından bile geçmediği kesin. bunda kitaplar diziye uyarlanırken yapılmış sürüyle değişikliğin etkisi de var. kitaptaki murphy'nin, sarışın, ufak tefek ama sert bir kadın olması, dizidekinin ise esmer güzeli, boylu poslu latin tipli bir abla olması gibi.

  sonuçta seyredilebilir ama ilk önce kitapları okumak ve hatta james marsters'ın (ki bence kendisi harry rolüne paul blackthorne'dan çok daha iyi giderdi) seslendirdiği audio bookları satın almak bu seri hakkında daha iyi fikir verebilir diye düşünüyorum.
 • 8 haziran 2007'den itibaren dizimax'te yayımlanmaya başlayacak olan jim butcherın aynı adlı, ünlü ve çok yaratıcı paranormal dedektiflik kitap serisinin başarısız tv dizisi versiyonu. harry dresdenle alakası olmayan bir harry ve karrin murphy'nin yanına yaklaşamayan bir murphy ile kişiyi kitaplardan soğutmasına izin vermemeli, dizi ile asıl the dresden files yargılanmamalıdır.
 • o bu değil de üçüncü bölümünde sirotha diye tabir edilmiş* güçlü bir iblis rolündeki amca acaip başarılıydı hakikaten. hafif, eğlencelik bir dizi. herşey mükemmel değil ama eğlendiriyor, izlettiriyor. murphy ablada bir scully havası var ama bu kabullenmeyenden ziyade daha habersiz hadiseden. ayrıca murphynin güzelliğine de değinmeden geçemeyeceğim. asla bebek gibi, manken gibi vs. tanımlarla uyuşmuyor ama karakterli bir güzelliği var*, etkileyici.
 • yapımcılığını nicolas cage üstleniyormuş bu dizinin, ilginç.
 • iptal edilmiş dizidir. kitaplarını okumadığım halde diziyi beğenmemiştim, okuyanların da diziyi beğenenini pek görmedim, iyi olmuş demek ki...
 • ilk başta birkaç benzer doğaüstü diziyi masaya yatırmışlar,,ortaya bir karışık çıkarmışlar diye düşündüğüm dizi....bu olay pilot bölümün ilk 5-10dakkasında oldu.....bölümü bitirdiğimde fikrim de değişmişti.....özgün bir dizi bence.....devam etmeyecekse yazık.....dresden deyince aklıma dinamo dresden gelir hep ayrıyetten nedense.....80'li yıllarda çocuk olmanın etkisi heralde......