şükela:  tümü | bugün soru sor
 • james gandolfini'nin ölmeden önce oynadığı filmlerden, bu sene içinde gösterime girecekmiş. the girl with the dragon tattoo'nun isveç versiyonundan noomi rapace ve christopher nolan'la patlama yaptığından bu yana filmleri pek tutmayan ingiliz tom hardy de var (ki kendisini taa scenes of a sexual nature'daki rolünden tanırım).
 • james gandolfini'nin son filmi.

  fragman
 • bullhead filmiyle muazzam bir ortaklığa imza atan michael r. roskam ve tom hardy'nin ikinci ortaklığı. ayrıca james gandolfini'nin hakkın rahmetine kavuştuktan sonra piyasaya çıkan ikinci filmi olacaktır.
 • bullhead filmiyle muazzam bir ortaklığa imza atan michael r. roskam ve matthias schoenaerts'in ikinci ortaklığı. tom hardy, roskam'la ilk kez çalıştı. film festivallerde gösteriliyor şu sıralar. ortalama eleştiriler almış. ödül sezonundan ödül kapması zor görünüyor. gene de belli olmuyor bu şeyler. roskam'ın ilk hollywood filmi.
 • filmin ilk yarisindaki hikaye anlatimi açikçasi biraz zayif geldi. isi mistik yapma adina genel anlamiyla bazi yerlerde noksan noktalar var. bugun en baba hollywood filminde dahi anlatim eksikligi olabiliyor. isin bu boyutunu geçiyorum.

  methini çok duydum ama ilk defa james gandolfini izledim. basitçe çok iyi.

  tom hardy'yi inception dan filan taniyordum. avrupali yönetmenle çalisinca kendisini bulmus sanki. gorup gorebileceginiz en iyi karakter anlatimlarindan birisine ruh veriyor adam. 10 kere helal!

  mattias schoenaerts ise yine karakter oyunculugunda çigir açmaya devam ediyor. bu filmde psikopat gorunumlu, gangster heveslisi bir serseriyi bildigin canlandirmis. oyunculugunu elestirecek olana benden tokat.

  özgün olmayan bir senaryo olmasina ragmen harika oyunculuk. film buradan yirtiyor. favori sahnem tabi ki bardaki son sözlü düello!
  tavsiye ediyorum.
 • film ekimi kapsamında dün izledim.
  2 tane merak ettiğim konu var
  ilki; bu filmin, film ekiminde ne işi var?
  2.si son derece sıradan bu hollywood filminden şu muhteşem oyunculukları çıkarırsak geriye klişelerden başka ne kalır?

  filmin başında ve sonunda verilen o felsefik mesajlar
  yönetmenin illede mutlu son kaygısı (gerçi bunu kitaptan uyarlanmasına bağlayabiliriz)
  filmin sonuna kadar safı oynayan tom hardy abimizin bir anda azılı bir psikopata dönüşüp salatalık doğrar gibi insan doğraması...

  festival kapsamında filmi izleyecekler için; filmi kurtaran oyunculuklar dışında filmde bi numara yok.
  evinde dvd'de izleyecekler için sıkıcı değil ama bir bullhead hiç değil.
 • lethal bizzle şarkısı. yakında hızlı gençlerimizin favori şarkısı olur. nakaratta arkadan gelen tiz ses bu şarkıyı patlatacak.
  (bkz: vaziyet alın burası karışacak)
 • --- spoiler ---

  iki kuzenin ilişkilerinden bir haber olarak noktalanan film, önceden işlenen cinayete flashback'le vs ile dönülüp o anki durum hakkında bir nebze olsun empati kurabilirdik, ama yönetmen tercihini bu yönde kullanmamış. onun yerine tom hardy'nin soğukkanlı bob portresi üzerine gidip durmuş.

  tom hardy'nin performansı üst seviyede bu sayede izlenebilirlik artıyor, bob haricindeki karakterlerin derinliği de kötü ayarlanmamış, bu sayede yormuyor ve akılda soru işareti oluşturmuyor. kocaman neden sorularıyla filmden ayrılmıyorsunuz.
  --- spoiler ---
 • james gandolfini hatrına imdb'de yüksek puan verildiğini düşündüğüm, oldukça sıradan film.
 • imdb puanına aldanıp beyoğlu sineması'nda izlemeye gittiğim film. 7.7 imdb puanı, brooklyn'de geçen, mafya bezeli bir suç hikayesi, e daha ne olsundu. gittim pek tabi izledim. ama gayet sıradan bir filmdi yahu. sükut-u hayale uğradım. puanı kaşıkla veren imdb'de bu film bu puanı nasıl yapmış biraz şaşırdım doğrusu.

  film kötü değil, güzel. ama o puanı alacak kadar değil. 7.8 puanlı donnie brasco'yı baz alınca, el insaf yani.

  konusunda, en azından benim, parçalarını birleştiremediğim kısımlar da var.

  izleyin, ama beklentilerinizi yüksek tutmayın.