şükela:  tümü | bugün
 • michael connelly'nin 2011 tarihli harry bosch romanı.

  arka kapak yazısı şöyle:

  "in the open-unsolved unit, where detective harry bosch is investigating cases going back fifty years, what you pray for is a cold hit — when new technology matches old dna evidence to someone who thought they'd gotten away with murder. for harry, the thrill of that knock on the door, when justice finally catches up with a killer, is what he lives for.

  but when a lab result links the brutal rape-murder of a teenage girl in 1989 to convicted rapist clayton pell, it's anything but the slam-dunk it seems. pell's dna was found on the victim — but, impossible, he was only eight years old at the time. harry needs to solve the mistery fast — or the validity of dna evidence in dozens of cases could be challenged.

  then suddenly harry’s got another mystery on his hands — and this one has danger written all over it. a man jumped — or was pushed — from a window at the chateau marmont. so far so simple — except that the victim’s father is councilman irvin irving, a man who’s been intent on destroying harry’s career for years. and now irving is insisting that harry head up the investigation.

  as the two cases circle round each other like complex strands of dna, harry begins to uncover two of the city’s deepest secrets: a killer operating for as many as three decades without being detected, and a political conspiracy that goes back into the dark history of the police department."
 • james gandolfini'nin ölmeden önce oynadığı filmlerden, bu sene içinde gösterime girecekmiş. the girl with the dragon tattoo'nun isveç versiyonundan noomi rapace ve christopher nolan'la patlama yaptığından bu yana filmleri pek tutmayan ingiliz tom hardy de var (ki kendisini taa scenes of a sexual nature'daki rolünden tanırım).
 • james gandolfini'nin son filmi.

  fragman
 • bullhead filmiyle muazzam bir ortaklığa imza atan michael r. roskam ve tom hardy'nin ikinci ortaklığı. ayrıca james gandolfini'nin hakkın rahmetine kavuştuktan sonra piyasaya çıkan ikinci filmi olacaktır.
 • bullhead filmiyle muazzam bir ortaklığa imza atan michael r. roskam ve matthias schoenaerts'in ikinci ortaklığı. tom hardy, roskam'la ilk kez çalıştı. film festivallerde gösteriliyor şu sıralar. ortalama eleştiriler almış. ödül sezonundan ödül kapması zor görünüyor. gene de belli olmuyor bu şeyler. roskam'ın ilk hollywood filmi.
 • film ekimi kapsamında dün izledim.
  2 tane merak ettiğim konu var
  ilki; bu filmin, film ekiminde ne işi var?
  2.si son derece sıradan bu hollywood filminden şu muhteşem oyunculukları çıkarırsak geriye klişelerden başka ne kalır?

  filmin başında ve sonunda verilen o felsefik mesajlar
  yönetmenin illede mutlu son kaygısı (gerçi bunu kitaptan uyarlanmasına bağlayabiliriz)
  filmin sonuna kadar safı oynayan tom hardy abimizin bir anda azılı bir psikopata dönüşüp salatalık doğrar gibi insan doğraması...

  festival kapsamında filmi izleyecekler için; filmi kurtaran oyunculuklar dışında filmde bi numara yok.
  evinde dvd'de izleyecekler için sıkıcı değil ama bir bullhead hiç değil.
 • lethal bizzle şarkısı. yakında hızlı gençlerimizin favori şarkısı olur. nakaratta arkadan gelen tiz ses bu şarkıyı patlatacak.
  (bkz: vaziyet alın burası karışacak)
 • --- spoiler ---

  iki kuzenin ilişkilerinden bir haber olarak noktalanan film, önceden işlenen cinayete flashback'le vs ile dönülüp o anki durum hakkında bir nebze olsun empati kurabilirdik, ama yönetmen tercihini bu yönde kullanmamış. onun yerine tom hardy'nin soğukkanlı bob portresi üzerine gidip durmuş.

  tom hardy'nin performansı üst seviyede bu sayede izlenebilirlik artıyor, bob haricindeki karakterlerin derinliği de kötü ayarlanmamış, bu sayede yormuyor ve akılda soru işareti oluşturmuyor. kocaman neden sorularıyla filmden ayrılmıyorsunuz.
  --- spoiler ---
 • james gandolfini hatrına imdb'de yüksek puan verildiğini düşündüğüm, oldukça sıradan film.
 • imdb puanına aldanıp beyoğlu sineması'nda izlemeye gittiğim film. 7.7 imdb puanı, brooklyn'de geçen, mafya bezeli bir suç hikayesi, e daha ne olsundu. gittim pek tabi izledim. ama gayet sıradan bir filmdi yahu. sükut-u hayale uğradım. puanı kaşıkla veren imdb'de bu film bu puanı nasıl yapmış biraz şaşırdım doğrusu.

  film kötü değil, güzel. ama o puanı alacak kadar değil. 7.8 puanlı donnie brasco'yı baz alınca, el insaf yani.

  konusunda, en azından benim, parçalarını birleştiremediğim kısımlar da var.

  izleyin, ama beklentilerinizi yüksek tutmayın.