• akrabamın düğününde takı merasimi sırasında çalan müzik.

çalmaya başladığında kanım dondu. sağıma soluma baktım. aynı duyguyu paylaştığım birileri olmalıydı ama yoktu. orkestraya baktım. kola içiyorlardı. vay israil köpekleri. birazdan master of puppets başlayabilirdi. dayanamadım ve deli gibi koşmaya başladım. takıları alıp kaçtım. içten içe ugly idim ama giderim vardı.
  • patrondan zam istemeye gitmeden önce;
    sevgiliden ayrılmayı beyan etmeden az evvel;
    veyahut da uzun zamandır platonik sevdalısı olunan kişiye "ret" riskini göze alarak "seni seviyorum" demeden önce mutlaka ilaç niyetine dinlenmesi gereken şarkı.
  • ennio morricone tarafindan bestelenmi$ the good the bad the ugly* filminin soundtrack'inden 10 numarali $arki. inanilmaz bir "atla kasabaya yakla$an kahraman" havasi barindirir. yakla$ik 16 senedir metallica'nin konser introsudur ayrica.
  • ennio morricone daha iyisini yapana kadar en iyisi bu.
  • dünyanın en iyi filminin en iyi sahnesinde çalan şarkı. tartışmaya kapalı-konu kilit.
  • bu muzik filmin en sonundaki unutulmaz mezar sahnesinde tuco deli divaneler gibi ko$maya ba$ladiginda calar. morricone olaya noktayi yine koymu$tur.
  • metallica'yı müjdeleyen şarkı. ön grupları gün boyu izlemişsinizdir, artık murada ermek istiyorsunuz. bu müzik çaldığında rüyalarınızın gerçek olacağına ilişkin ilk sinyali almış olursunuz. 2-3 dakika içerisinde metallica sahnede olacaktır, hazırlanın.
  • --- spoiler ---
    dinlediğim en güzel film müziklerinden biri.filmin en etkileyici yerinde başlamasıyla etkisini 2 katına çıkarır bu parça.tuco blondie nin top atışından kaçarken aradığı mezarlığa doğru yuvarlanır ve müzik başlar.ardından arch stanton ın mezarını koşarak ararken de müzik devam eder.mükemmel bir sahnedir.
    --- spoiler ---
  • düğün giriş müziği için gayet uygun olan süper parça.
  • düğünümde giriş şarkısı olarak çaldıracağım şaheser. o kadar seviyorum, düşünün.
hesabın var mı? giriş yap