şükela:  tümü | bugün
 • kelly fremon'un ilk yönetmenlik denemesi olan coming of age* filmi. senaryo da yine fremon'a ait.

  filmin başrolünde hailee steinfeld var, yan rollerde ise ona woody harrelson, blake jenner, haley lu richardson ve kyra sedgwick eşlik ediyorlar.

  filmde nadine isminde bir lise öğrencisinin yaşadığı sıkıntılar anlatılıyor. neredeyse her coming of age filmi kahramanında olduğu gibi nadine'nin de hayatı oldukça zordur. ailesi ona gereken ilgiyi göstermiyordur, yaşıtlarıyla bir türlü uyum sağlayamaz... ve abisi ile en yakın arkadaşı krista çıkmaya başladığında her şey iyice kötüye gider.

  film aslında konu itibariyle oldukça klişe görünüyor ama açıkçası ben yayınlanan ilk fragmanı beğendim. woody harrelson alaycı lise öğretmeni rolünde baya iyi durmuş*, sondaki yanlışlıkla gönderilen mesaja ise kahkaha attım*.

  muhtemelen mükemmel bir film olmayacak* ama türün büyük bir sevdalısı olarak ilk fragman filmi merakla beklemem için yeterli.

  edit: toronto film festivali'nde yapılan gösterimden sonra ilk yorumlar geldi. ve çok şaşırtıcı bir şekilde indiewire, variety ve the holywood reporter yazarları filmi oldukça beğenmişler. beklentilerimin aksine gerçekten iyi bir film olacak anlaşılan. filmin amerika için vizyon tarihi 18 kasım, bizde ise gelip gelmeyeceği hala belirsiz.
 • 2. fragmanı düşen film. eğlenceli bir filme benziyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=opo5j8ap578
 • abd'de bu cuma vizyona girecek olmasına rağmen türkiye'deki vizyon takvimi hâlâ belli olmayan gençlik filmi.

  (bkz: bela vaziyyatin içina soxum)
 • ekşi sözlük bağyanlarının içerisinde kendilerinden çok şey bulacağını düşünüyorum. başta hailee steinfeld olmak üzere tüm oyuncular iyi iş çıkarmış. uzun vadede steinfeld için bir ellen page, bir emma stone etkisi yaratacağa benzer.

  daha evvel çokça işlenmiş bir konusu olmasına rağmen iyi bir ilk film. öncesi ve sonrasında klişeler barındırsa da kırılma anlarında yaptığı tespitler son derece isabetli, özgün ve başarılı. fakat keşke vizyona girseydi de sinemada seyretseydik diyemiyorum. ne gidecek birini bulabilirdim ne de tek başıma gitmek için kendimi ikna edebilirdim.
 • hailee steinfeld'lı gençlik filmi. bir kızın ergenliğini konu alıyor. ergenliğe dair yapılmış iyi filmlerden. proje açıklandığında da, ilk fragmanı yayınlandığında da ilgimi çekmemişti ama izleyince sevdim. öyle enfes bir film falan değil ama ele aldığı konuyu eğlenceli bir şekilde işleyerek keyifli vakit geçirtiyor. ergenliğe dair saptamaları iyi. o dönemin antipatikliği de, abi-kız kardeşin, anne-oğlunun, anne-kızın ergenlik dönemindeki ilişkileri de iyi işlenmiş. woody harrelson'ın öğretmen karakteri az yer alsa da göründüğü anlarda epey eğlendiriyor. steinfeld da uzun bir aradan sonra true grit'teki kadar iyi oynamış. normalde ergen karakterlerden nefret ederim, filmde bu karakterler varsa filmi de sevemiyorum (mesela jurassic world) ama bu film istisna oldu. klişeleri eğlenceli bir şekilde, fazla rahatsız etmeden işlediği için sanırım. fazlasıyla tahmin edilebilir oluşu zaafları arasında.
 • pek tatlı bir gençlik filmi. keşke öyle bir öğretmenim olsaydı zamanında dedirtmiştir.sondaki kısa filme bayıldım.
 • fazlasıyla beğendiğim film. malum ortamlara kaliteli versiyonu ile düşünce izlemek farz olmuştu. malum gelecek programda hala gözükmüyor filmin türkiye vizyon tarihi. tarz olarak benzerlerinden yer yer farklı olduğunu ve bunu izlemenin keyifli olduğunu söyleyebilirim. woody harrelsonyine yer aldığı her sahnede ben buradayım diyor izleyiciye. başroldeki kızımız hailee steinfeld rolünü fazlasıyla iyi oynamış, karakterin ruh halini doğru şekilde yansıtmış.

  bir gençlik filmi, dram mevcut filmimizde. insana dokunan da bu kısmı yada bana. aile içi yaşananları seyirciye yalın bir şekilde anlatmış. 7.5-8 arasında bir puanı hakediyor ki metascore'u 77, imdb puanı ise 7.7. boş zamanınızda izlenebilecek bir seyirlik.
 • nadine ismindeki bir kızın ergenliği boyunca babasının ölümüyle beraber daha tahammülsüzlüğü ortaya çıkan öğretmeniyle olduğunu sahneler kah güldüren kah da üzen ve yeni akım ergenleri ilgilendiren benzer konulara yalın bir şekilde karşımıza çıkartan bir beklenenin üzerinde filmdi benim için.
 • klasik gençlik filminden biraz daha farklı biraz daha hoş geldi bana. hailee steinfeld başarılı bir oyunculuk sergilemiş. yer yer woody harrelson'u görmek çok güzeldi.

  hailee ile woody harrelson arasındaki diyaloglar çok hoştu. hailee'nin öğretmeninin evine gidince bebek ile karşılaşması ve akabinde gelişen woody oyunculuğu çok iyiydi.

  yine hailee ile kardeşini canlandıran blake jenner arasında ki iç dökme sahneleri hoştu. son olarak haley lu richardson'ta yüz olarak çok tatlı geldi bana.

  kısacası 8/10, bu tarz gençlik filmlerini sevenler beğenerek izleyebilirler, genel olarak zaman geçirmek içinde izlenebilecek bir film
 • gençlik filmlerini seven bünyeme, depresif ergenlik çağımı hatırlatarak yarı keyifli yarı hüzünlü anlar yaşatan filmdir. konu, benzer filmlerde karşılaştığımız şeyler olsa da güzel akıyor, müzikleri de güzel, çerezlik film arayanlar için daha ne olsun ki?!