şükela:  tümü | bugün
 • tarot kartı:
  kartın tanımı: imparator açık havada bir tahtta oturmaktadır, başında tacı vardır, bazen de silahlı dır. sağ elinde, eski mısır'da ankh veya ansata adı verilen bir asa taşır. bu asa, yaşam asasıdır, onun karşısında tüm karanlık güçler gerilerler. sol elinde ise, bir küre vardır, küre hükmetmeyi simgeler. tahtın ardında görülen çıplak tepeler, güç ve yönetimi ifade ederler. imparatorun numarası.4'tür. bu sayı dünyasal yasaları sembolize eder, sebep-neden ilişkisini anlatarak yeryüzündeki insan dünyasını işaret eder. imparator, imparatoriçe gibidir ama onun gibi yaratıcılığı duygusal değildir, o güçle yaratır. zekâsını ve aklım kullanarak, tüm dünyasal güçlüklerin üstesinden gelir. mitolojik olarak, yunan tanrısı uranüs'tür yani göklerin efendisidir. o, anne dünyayı, kozmik yumurta ile birleştirmiş, kaosun sonunda evrenin doğumunu sağlamıştır. imparatorda, çok güçlü bir baba motifi görülür. kudretlidir, cesur ve korkusuzdur. karar verir ve hemen uygular. mental düşüncenin tam bir temsilcisidir. bilgeliği deneyimlerinden kaynaklanır. astrolojik yönden, koç burcu'na karşıttır, erkek özelliklidir ve hava elemanıdır.

  kehanet anlamı: kişilik kontrolü, ele geçirme, otorite, deneysel mental bilgi, yaratıcı enerji, kitlelere hâkim olma, kararlılık, kudret, himaye, zekânın duygudan önce gelmesi, liderlik yeteneği, dünyasal enerji.

  ters anlamı: ihtirasın mantığa üstün gelmesi, engeller, ham düşünceler, duygusal toyluk, etkin pozisyonun kaybı, güçsüzlük, zayıflık.
 • (bkz: imparator)
 • aynı zamanda just shoot me! ikinci sezon yirmi ikinci bölümünün adı.
 • megadeth in 15 numaralı stüdyo albümünden adı belli olan ilk parça.
  şimdilik tek duyabildiğimiz chris adler ın saglam crossları
 • albümü ilk dinleyişimde en beğendiğim şarkı olmuştur. ancak iyi bir albümde en fazla ortalama bir parça olabilir. sanırım dystopia'nın özeti bu.