• david prior'un yazıp yönettiği, james badge dale, stephen root, joel courtney gibi isimlerin yer aldığı uyarlama korku filmi.

  --- spoiler ---

  a supernatural horror film, “the empty man” is directed by david prior (“2008am1200,” and a lot of behind-the-scenes making-of documentaries for david fincher) and is about an ex-cop, on the trail of a missing girl, who comes across a secretive group attempting to summon a terrifying supernatural entity. the horror stars james badge dale, marin ıreland, stephen root, ron canada, robert aramayo, joel courtney, and sasha frolova. here’s the official synopsis:

  20th century studios’ “the empty man” is a supernatural horror film based on a popular series of boom! studios graphic novels. after a group of teens from a small midwestern town begin to mysteriously disappear, the locals believe it is the work of an urban legend known as the empty man. as a retired cop investigates and struggles to make sense of the stories, he discovers a secretive group and their attempts to summon a horrific, mystical entity, and soon his life—and the lives of those close to him—are in grave danger. directed by david prior from a screen story and screenplay by david prior based on the graphic novel by cullen bunn, “the empty man” stars james badge dale, marin ıreland, stephen root, ron canada, robert aramayo, joel courtney, and sasha frolova. the film is produced by ross richie, p.g.a. and stephen christy, p.g.a.

  --- spoiler ---
 • yönetmen david prior eliyle çekilmiş tarikatlar vurgulu gizem/gerilim filmi.

  kadro vasat ama senaryo fena değil kendi içinde tutarsız yerleri de vardı açıkçası ama yinede sağlam iki saat yaşattı izlerken.
  candyman vb işleri sevenler bunu da beğenecektir bence.

  fragman
 • gizem-gerilim-korku türünde 2020 amerika yapımı fim. oyuncular öyle şahane değil ama sıkılmadan izleyebileceğiniz bir hikayesi var. görüntü yönetimi ve özel efektler başarılı. imdb puanı 5,7 bu tür filmlere özel olarak ilgi duyuyorsanız zaman geçirmek için izleyebilirsiniz.
 • esasen 2014 tarihli aynı adlı çizgi romandan uyarlama film. 7/10.

  hikaye olarak clive barker esintileri çok fazla. gizli güçler, tarikat, öteki alemler vs cirit atıyor. zaten yine bir clive barker hikayesi olan candyman'e de çok benziyor. filmin sinematografisinin de üst düzeyde olması seyir zevkimi artırdı. izlerken çok keyif aldım. korkuseverler kaçırmasın.

  konusunu nasıl anlatsam ki şimdi? başka bir alemden gelen gücün kölesi olan bir tarikat var ve insanlara cinayet işlettiriyor. daha da yorum yapmayayım ama özellikle filmin ilk 15 dakikası muhteşem olmuş.

  --- spoiler ---

  şimdiden klasikler arasına girecek "sessiz kalabalığın olduğu orman sahnesi" üç buçuk attırdı.

  --- spoiler ---
 • ilk 15 dakika ve ardından gelip sonuna kadar devam eden kısımlar tamamen alakasız ve farklı filmler gibi. ilk 15 dakikasını soluksuz izlediğim film, devamında beni bezdirdi, baydırdı, zira son 30 dk artık filmi ileri sardırarak bitirmek zorunda kaldım.
 • manyak bir tarikatı anlatıyor , yok sinyal alıyorlarmış bilmemne, götlerine anten taksınklar daha iyi çeker! çok boktan değil izlenebilir bir film.
 • -uyarlama hissi vermeyen özgün uyarlama- sınıfına ne yazık ki geçemeyen vasat çerezlik. beğenenlere filmin yapmak istediği işi bir nebze daha iyi yapan bunun bir kalem üstü the mothman prophecies'i öneririm.

  bu sınıftaki yapımlarda ingilizler rakipsiz. projeyi yapan arkadaş ben wheatley'i de seyretmiş belli ki. ancak işte abd'de bu minvaldeki işlerde avrupalı (polonyalı, italyan vesair fark etmez) dokunuşu olmayınca en fazla bu kadar oluyor. yine de böyle gece vakitleri bu tarz helecikli filmlere dadanmayı huy edinenler için hayal kırıklığı olmayacaktır.
 • cogito ergo sum = i think therefore ı am vs. i was thought therefore i am

  bu filmin sorunu şu, son derece güzel bir altmetni, özgün sinamatografik yapı ve doku oluşturamadığı için dandik bulmamıza neden oluyor.

  çok sürükleyici bir film değil, baştan uyaralım. ayrıca tek bir film değil sanki 4 film izliyor gibi hissediyor insan. boogey man tarzı bir film de değil.
  ilginç bir şekilde nihilizm ve beat movement göndermeleri yapan bir film. yani edebi ve felsefi alt metni olan bir film, hiç beklemiyordum, şaşırttı. bu tarz öğeleri içeren bir filme daha önce pek rastladım diyemem. aslında bu filmi felsefeyle ilgilenenler daha bir keyifle izler ve diğer insanların yakalayamadıkları şeyleri yakalarlar. ama dediğim gibi çerezlik bir şeyler izleyelim diye başlarsanız sıkılabilirsiniz. bu arada filmin senaryosu aslında bir çizgi romana dayanıyor, bu da tabiki senaryo hakkındaki beklentileri artırıyor.
  bunun dışında bahsetneye ne kadar gerek var bilmiyorum ama budhism odklı bir inanç sistemi var filmde.

  --- spoiler ---

  filmin sonunda emekli polis eski empty man'i üçüncü gözünden vuruyor.
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  kısaca sonunu açıklayalım, film de meşhur, düsünüyorum o halde varım'ın tam tersi bir durum var,; düşünülüyorum o halde varım. ana karakterimiz pontifex tarafından düşünce, odak ve zaman ile yaratılmış, bütün bilinçlerin bulunduğu noosferle bağlantıyı sağlıyormuş meğer, yani bir çeşit tulpa yada golem. nihayet, karakterimiz eski empty man'i üçüncü gözünden vurur ve yerine geçer. olay bu.
  --- spoiler ---

  izleyeyim mi?

  felsefik konularla ilgiliysen izle, yoksa beğenmezsin, net.
 • ilginç bir film. ilk 15 dakikasını izlerken dyatlov geçidi vakası gibi bir şeyler olacak sandım ama başka bir tarafa evrildi film. kendi içerisinde gizem duygusu iyi korunmuş. başarılı bir film ve imdb puanından daha fazlasını hak ettiğine inanıyorum. türkçe seslendirmeli izledim filmi es kaza ve maalesef iğrenç buldum. o kadar kötü bir seslendirme yapılmış ki, rusya'daki seslendirmelere benzetmişler. kadınların neyse de; erkekleri konuşturan vatandaşlar ruh gibi seslendirme yapmışlar, tek tonda. arkadan da orijinal seslendirme duyuluyor tam bir rezalet. orijinal sesi ile izleyin derim.
 • değil 2021 yılının son 5 yılda izlediğim en sağlam gerilim filmi. hayatımda gerçekten korktuğum film sayısı 3'ü geçmez ama bu filmden ciddi anlamda gerildim.

  film 10 numara. filmde hem mindfuck tarzi senaryo, hem twisti hem oyunculuklar şahane. o köprü sahneleri süperdi. hem akşam hem gündüz gözlü köprü sahnesi efsaneydi. ormandaki ayin sahnesi efsaneydi. film senaryo haricinde de görsel olarak ve sahne geçişleri bakımından da harika.

  uzun zaman sonra bir korku-gerilim filmine yüksek puan vermemiştim ama bu filme 10 üzerinden 9 verdim.
hesabın var mı? giriş yap