şükela:  tümü | bugün
519 entry daha
 • --- spoiler ---

  “sometimes doing the right thing feels like committing a crime”
  --- spoiler ---

  duygu yoğunluğu ağır bir ikinci sezonu olan british dizisi.

  replikler de karakterler gibi o kadar düz ve o kadar yalın ki, insan bu kadar duyguyu bu denli sadelikte duyunca yadırgıyor. keşke james ya da alyssa gibi gerçek ve direkt olabilsek gerçek hayatta..
 • ana karakterleri ergenler olan dizilerde genellikle oyunculuklar kötü oluyor. burada çok başarılı. özellikle alyssa oldukça sinir bozucu olacak kadar gerçekçi oynayabiliyor bazen. baktım 92’liymiş. 95 falan duruyor. bizim 92’likler şu anda babaanne kıvamında,swh.

  başroldeki oğlan da bates motel’deki norman’a benziyor hal ve hareket olarak. neyse böyle sakin, durağan dizileri seviyorum efenim. 2.sezonu bir gecede izledim. bölüm başı 25 dakika falan ortalama.
 • müzik kullanımını bir tek ben mi abartılı buluyorum lan ? sınıfa profesör giriyor ağır çekimde hop başlıyor müzik '' ay ssiiiiii dı feeeeeğğğysss '' noluyo olum ağır çekim falan. hoca geldi lan sakin.

  5 dakikasında genel olarak dış sesin anlatımıyla olayları hızlıca görüp , kalan 15 dakikasında yönetmenin spotify çalma listesindeki şarkılar eşliğinde ağır çekimler izlediğimiz dizi.
 • ikinci sezonu izlerken içim şişti. ilk sezonun o bilinmez ve hoş finalinden sonra konuyu berbat bağlamışlar. neresinden tutarsan tut bi boka benzemeyen intikam arayan karakter ve derinliği olmayan absürt kısır diyaloglar. ilk sezonun ardından gözümdeki hoş dizi olgusunu yok etti maalesef
 • alyssa adında ne istediğini bilmeyen bir kezbanın peşinde kendini heba eden bir adet liseli barındıran dizi
 • konu olarak boş gibi gözüken dolu bir dizi. üstüne ingiliz dizilerinin genelinde olduğu gibi sağlam kurgusu, rolün hakkını veren iyi seçilmiş oyuncular ve kaliteli soundtrack, daha ne olsun. ingilizler yine yapmış.